Euro
9.0212
0.51%
Dolar
7.4059
0.52%
Altın
441.25
-0.43%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
241.515
3.10%
12ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 12 C

  İki oğlunu öldüren katil babaya ceza yağdı

  Üsküdar'da 21 ve 22 yaşlarındaki iki çocuğunu öldüren birini de yaralayan zanlı, iki kez ağırlaştırılmış müebbet ile 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
  • DHA
  • 18.04.2019 - 14:53
  İki oğlunu öldüren katil babaya ceza yağdı

  İstanbul Üsküdar'da 9 Ağustos 2017 tarihinde 21 yaşındaki oğlu Ahmet Güleryüz ile 22 yaşındaki oğlu Onur Güleryüz'ü öldüren, 18 yaşındaki oğlu Orçun Güleryüz'ü de yaralayan Aslan Güleryüz'ün yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasına, tutuklu sanık Aslan Güleryüz katıldı.

  Güleryüz'ün eşi Songül Güleryüz ve kızı Nur Güleryüz de müşteki sıfatı ile duruşmada hazır bulundu.

  "ÇOK PİŞMANIM"

  Son savunması sorulan Aslan Güleryüz, yargılama aşamasındaki ifadelerini tekrar ettiğini belirterek, "Pişmanım." dedi. Ardından karar verileceği söylenerek son sözleri sorulan Güleryüz, "Ben bu işi isteyerek yapmadım. Çok pişmanım. Bu olaya neden olan Mustafa Güleryüz ve Songül Güleryüz'dür." dedi.

  İki oğlunu öldüren katil babaya ceza yağdı #1

  İKİ KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

  Mahkeme, oğulları Ahmet Güleryüz ve Onur Güleryüz'ü öldüren Aslan Güleryüz'ü, "Altsoydan yakın akrabayı kasten öldürme" suçundan iki kez ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

  YARALAMA SUÇUNDAN ÜST SINIRDAN CEZA VERDİ

  Mahkeme, oğlu Orçun Güleryüz'ü yaralayan Aslan Güleryüz'e, "Altsoydan akrabayı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırdı. Suçun, teşebbüs aşamasında kaldığını gerekçe gösteren mahkeme, sanığı üst sınır olan 20 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.

  İki oğlunu öldüren katil babaya ceza yağdı #2

  CEZALARDA İNDİRİME GİDİLMEDİ

  Suçun işleyiş biçimi, suçtan sonraki davranışları, yargılama sürecinde gözlenen halini gerekçe gösteren mahkeme, sanığın bu cezalarında herhangi bir indirime gitmedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir