Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.277
-1.52%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  İntihara kalkışan kişiyi müzakereci polis vazgeçirdi

  İntihar etmek için 4 katlı bir binanın çatısına çıkan kişiyi, polis yaklaşık 3 saatte ikna ederek vazgeçirdi. Olay yerine toplanan bazı vatandaşlar ise intihar girişimini film gibi izledi.
  • DHA
  • 29.03.2019 - 02:19
  • Güncelleme : 29.03.2019 - 02:19
  İntihara kalkışan kişiyi müzakereci polis vazgeçirdi

  İstanbul Çekmeköy'de bir inşaatta işçilik yapan ve cadde üzerindeki 4 katlı bir binaya çıkan Gökhan Yılmaz (35), intihara kalkıştı. Çatıda bulunan malzemeleri aşağıya atan Yılmaz, vatandaşlardan yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

  İntihara kalkışan kişiyi müzakereci polis vazgeçirdi #1

  MERAKLI VATANDAŞLAR ÇEKİRDİK ÇİTLEYEREK İZLEDİ

  Olay yerine gelen polis ekipleri, binanın çevresinde güvenlik önlemi alırken cadde trafiğe kapatıldı. İntihar olayını izleyen meraklı vatandaşlar ise polis tarafından uzaklaştırıldı. İtfaiye ekipleri de Yılmaz'ın atlama ihtimaline karşı, binanın önünde hava yastığı açtı. Ekiplerin çalışmasını gören Yılmaz, çatıda bulunan fırça, kâğıt ve tahta parçalarını ekiplerin üzerine fırlattı. Bazı kişiler olay anını cep telefonuyla kaydederken, bazı meraklı vatandaşlar ise intihar girişimini çekirdek çitleyerek izledi.

  İntihara kalkışan kişiyi müzakereci polis vazgeçirdi #2

  YAKLAŞIK 3 SAATTE İKNA EDİLDİ

  Müzakereci polis olay yerine gelir gelmez, itfaiye merdiveniyle Yılmaz'ın yanına gitti. Müzakereci polis ikna çalışmalarını sürdürürken Yılmaz'ın, zaman zaman kendini korkuluklardan sarkıtması ve aşağı atlamak için bağırdığı görüldü. Müzakereci polis yaklaşık 3 saatlik çabaları sonucu, Yılmaz'ı intihar girişiminden vazgeçirerek aşağı indirdi. Polis tarafından gözaltına alınan Yılmaz, Çekmeköy Polis Merkezi'ne götürüldü.

  İntihar girişimini gören gören bir vatandaş, "Buradan geçiyordum, olaya tanık oldum. Ekiplerin çalışması sürüyor. İnşallah kötü bir şey olmaz, ikna ederler. Sağ salim aşağıya iner." dedi.

  Görgü tanığı Hasan Yiğit de "Şu anda hala yukarıda bir şeyler yapıyor. Yukarıda bulunan malzemeleri, fırça, tahta, kâğıt bulduğu cisimleri aşağı attı. Yukarıdaki şahıs tahmini 30-35 yaşlarında genç bir arkadaşımız." diye konuştu.

  Öte yandan Yılmaz'ın, daha önce de intihara kalkıştığı öğrenildi.

  İntihara kalkışan kişiyi müzakereci polis vazgeçirdi #3

  İntihara kalkışan kişiyi müzakereci polis vazgeçirdi #4

  İntihara kalkışan kişiyi müzakereci polis vazgeçirdi #5

  İntihara kalkışan kişiyi müzakereci polis vazgeçirdi #6
  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir