Petrol
85.03
1.36%
Euro
19.3514
0.48%
Dolar
18.6354
0.05%
Altın
1.048
0.58%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
311.399
0.94%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Kızının kanıyla duvara eşinin isminin baş harfini yazdı

  Ankara'da bir bodrumda kızı ile ölü bulunan Ali Alkan'ın, kızının kanıyla duvara eşinin isminin baş harfini yazdığı ortaya çıktı.
  • 23.06.2016 - 09:11
  Kızının kanıyla duvara eşinin isminin baş harfini yazdı

  Ankara Sincan Fatih Mahallesi’nde oturan Ali Alkan (49), 14 Şubat Sevgililer Günü’nde boşanma aşamasında olduğu eşi Zehra Alkan ile barışmaya gitti. Eşi boşanmaktan vazgeçmeyince Ali Alkan, kızını alarak kayıplara karıştı. Anne Zehra Alkan, polise giderek kızı için kayıp başvurusunda bulundu. Ancak 127 gündür kayıp baba ile kızının izine ulaşılamadı.

  Kızının kanıyla duvara eşinin isminin baş harfini yazdı #1

  BÖCEKLER VE SİNEKLER SARDI

  Alkan’ın oturduğu Bucak Sokak’taki apartmandan kötü kokular gelmesi ve sivrisinek ile böceklerin çoğalması üzerine önceki gün sitede ilaçlama yapıldı. Bu sırada bodrum katında kullanılmayan ve kilitli olan kapıcı dairesinin açılması sırasında korkunç manzara ortaya çıktı. Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre; tanınmaz haldeki cesetlerin 127 gün önce kaybolan Ali Alkan ve kızı İdil’e ait olduğu belirlendi. Kayıp başvurusunun ardından polisin, binada da inceleme yaptığı, ancak cesetlerin bulunduğu kapıcı dairesine bakmadığı belirlendi.

  DUVARA KIZININ KANIYLA "Z" YAZDI

  Ön otopsi raporunda, İdil’in karnından, babanın ise aynı bıçakla boğazının kesilmesi sonucu öldüğü belirlendi. Suç aleti bıçak da cesetlerin yanında bulundu. Olay yerinde kanla yazılmış “Z” harfine rastlandı. Cinayet dedektifleri, cesetlerin yatış pozisyonları, bıçağın babanın eline yakın yerde bulunmasını da göz önünde bulundurarak “Babanın önce kızını bıçaklayarak öldürdüğü, ardından da boğazını keserek intihar ettiği şüphesinin kuvvetli olduğu” ihtimali üzerinde duruyor. Babanın kızını öldürdükten sonra kızının kanıyla eşi Zehra’nın isminin baş harfi olan “Z” harfini yazarak mesaj bıraktığı da düşünülüyor.

  Kızının kanıyla duvara eşinin isminin baş harfini yazdı #2

  CESETLER EN AZ 2 AYLIK

  Ön otopsi raporunda cesetlerin 2-2.5 aylık olduğu belirlendi. Babanın kızını 2 ay sakladığı ve cesetlerin bulunduğu binaya geldikleri değerlendiriliyor.

  KORKTUĞU BAŞINA GELDİ

  Anne Zehra Alkan’ın kayıp başvurusu yaptığı dönemde polise “Eşimin ruh sağlığı yerinde değil, beni de tehdit ediyordu. Boşanma davası açtım ama duruşmalara bile gelmiyor. Benden intikam almak için kızıma zarar verebilir” dediği öğrenildi.

  ANNE VE SEVGİLİDEN DE PARMAK İZİ

  Polis, cinayet şüphesini de araştırıyor. Bu yönde yürütülen soruşturmada anne Zehra Alkan ile erkek arkadaşının şüpheli sıfatıyla ifadelerine başvurulurken, eşleşme yapılmak üzerede parmak izleri ve DNA örnekleri alındı.


  Görüş Bildir