taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.27905
5.96445
1321.015
102715.01
224.228

ABD'de 80 ton petrol okyanusa sızdı

Binlerce ton petrolün okyanusa karışmasına neden olan sızıntı sebebiyle California'da acil durum ilan edildi.

Ajanslar | 21.05.2015 - 11:29..
Whatsapp ile paylaş

ABD'nin California eyaletinde "Plains All American Pipeline" şirketine ait petrol boru hattında başlayan sızıntı, Santa Barbara kıyılarındaki doğal yaşamı tehdit edince eyalette acil durum ilan edildi.

ABD'de 80 ton petrol okyanusa sızdı

80 TON PETROL OKYANUSA SIZDI

California Valisi Jerry Brown, binlerce ton petrolün okyanusa karışmasına neden olan sızıntı sebebiyle eyalette acil durum ilan ettiğini açıkladı.

Şirket yetkilisi Rick McMichael ise salı günü başlayan sızıntı nedeniyle şu ana kadar yaklaşık 80 ton petrolün okyanusa sızdığını söyledi.

ABD'de 80 ton petrol okyanusa sızdı

TOPLAM RAKAM BİRKAÇ GÜN SONRA NETLEŞECEK

McMichael, toplam sızıntının ne kadar olduğuna ilişkin kesin rakamın, boru hattının toprak altından geçmesi nedeniyle ancak birkaç gün sonra netleşeceğini belirtti.

ABD'de 80 ton petrol okyanusa sızdı

YETKİLİLER: KONTROLLER YAPILMIŞTI..

Las Flores'deki depodan Gaviota tesislerine petrol taşıyan ve 1987'de kurulduğu belirtilen 18 kilometrelik boru hattında meydana gelen çatlakla ilgili şirket yetkilileri, yakın zamanda rutin kontrollerin yapıldığını ve bir sorunla  karşılaşmadıklarını ifade etti.

ABD'de 80 ton petrol okyanusa sızdı

BALIK AVI YASAKLANDI

Sızıntı nedeniyle Califonia'nın gözde tatil bölgelerinden Santa Barbara'da balık avı yasaklandı. Petrol tabakasıyla kaplanan Refugio sahil şeridinin temizlenmesi için 130 kişi görevlendirildi.

Üç gün sürmesi beklenen arıtma işlemi için ayrıca 2010 yılında Meksika Körfezi'ndeki petrol sızıntısında görev alan Patriot Environmental Services şirketinin de çalışmalara destek verdiği kaydedildi.

ABD'de 80 ton petrol okyanusa sızdı

1969'DA DA BENZER OLAY YAŞANMIŞTI

Doğal yaşamı tehdit eden petrol sızıntısı, Amerikan tarihinin en büyük çevre felaketlerinden biri olarak bilinen ve Santa Barbara'da 1969 yılında binlerce ton petrolün okyanusa dökülmesiyle sonuçlanan felaketi akıllara getirdi.

ABD'de 80 ton petrol okyanusa sızdı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir