taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8243
6.5018
1493.81
97706.02
279.262
47932.38

Ahmet Kural'ın avukatından kanlı gömlek başvurusu

Sıla Gençoğlu’nu darbettiği iddiasıyla yargılanan oyuncu Ahmet Kural’ın davasında, yeni bir gelişme yaşandı.

Haber Merkezi | 16.04.2019 - 13:25..
Whatsapp ile paylaş

Ünlü oyuncu Ahmet Kural’ın avukatları Ahmet Kurutluoğlu ve Sibel Aydın, davanın görüldüğü İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’ne, Sıla’nın olay günü giydiği kanlı gömleğin incelenmeden geri verildiğine ilişkin dilekçe sunarak gömleğin incelenmesini talep etti.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’ne Ahmet Kural’ın avukatlarınca sunulan dilekçede, Sıla Gençoğlu’nun avukatının duruşmadaki beyanında “Her ne kadar dilekçemizin ekinde müştekinin darp gördüğü sırada, üzerinden bulunan kıyafetlerin gördüğü darbın etkisi dolayısıyla yırtıldığından, dosyada delil olarak bulunması için sunmuş isek de adli emanette bulunmasına ve incelemesine gerek bulunmadığından darp hususunda doktor raporunun ve fotoğrafların darba esas teşkil ettiğinden bu delillerin esas alınmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştuğunu ve gömleğin teslimini talep ettikleri anlatıldı.

"GÖMLEKLE İLGİLİ ÖYLE BİR BİLGİ YOK"

Ahmet Kural’ın avukatlarınca mahkemeye sunulan dilekçenin devamında, müştekinin, büyük bir telaşla ve daha savcılık incelemesi yapılmadan kanlı ve yırtık olduğu iddia edilen gömleği aynı gün iade aldığı aktarıldı. Ahmet Kural’ın avukatları; gömleğin yırtık, kanlı ya da bazı şahitlerin ifade ettiği gibi düğmelerinin kopuk olup olmadığına ilişkin bir bilgi olmadığını ifade etti.

"GÖMLEĞİN İADE NEDENİ BELİRLENMELİ"

Bu gömleğe ilişkin bir fotoğrafın müşteki avukatı tarafından savcılığa sunulduğu ifade edilen dilekçede, görüntüsü sunulan gömleğin olay günündeki gömlek olup olmadığına ilişkin bilginin net olmadığı aktarıldı. Dilekçede ayrıca gömleğin, o gömlek olması durumunda savcılıktan iade alınma nedeninin belirlenmesi gerektiği ifade edildi.

GÖMLEKTEKİ KAN KİME AİT?

Ahmet Kural'ın avukatları, dilekçede olayın tüm yönleriyle aydınlatılması gerektiğini söyleyerek kan lekesinin, soruşturma sürecinde önemli bilgiler verebilecek bir kanıt niteliği taşıdığını aktardı. Avukatlar, davanın mahkemesinden soruşturmayı yürüten ve iddianameyi hazırlayan savcılığa müzakere yazılarak beyaz gömlek üzerinde inceleme yapılıp yapılmadığının ve eğer inceleme yapıldıysa gömlekteki kanın kime ait olduğuna dair test yapılıp yapılmadığını sorulmasını talep etti. Ahmet Kural’ın avukatları, ayrıca gömlekte inceleme yapılmadıysa neden yapılmadığının savcılığa sorulmasını da istedi.

Ahmet Kural'ın avukatından kanlı gömlek başvurusu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir