taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8011
6.4602
1475.11
107921.68
275.061
41671.02

Babasından kalan 1949 model otomobil ilgi çekiyor

62 yaşındaki Muzaffer Kılınç, babasından miras kalan 1949 model Willys marka cipi ilk günkü gibi korudu. Araç şimdi görenlerin dikkatini çekiyor.

DHA | 25.09.2019 - 11:30..
Whatsapp ile paylaş

Zonguldak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde şoför olarak görev yapan Muzaffer Kılınç, babasının mirasına sahip çıktı.

ARACINA 35 BİN LİRA HARCADI

Kılınç, Babasının uzun yıllar dolmuş taksi olarak kullandıktan sonra garajda sakladığı 1949 Willys marka cipi kullanmaya karar verdi. Muzaffer Kılınç, Bursa’ya götürdüğü aracına 35 bin lira harcadı.

Babasından kalan 1949 model otomobil ilgi çekiyor

ARACINA ÖZENLE BAKIYOR

Çürüyen ve paslanan yerleri tamir edilen, motoru bakımdan geçirilen cip, ilk günkü görüntüsüne kavuştu. Cipi günlük aracı olarak kullanan Muzaffer Kılınç, her gün bakımını yaptığı aracına özenle bakıyor.

SATMAYA KIYAMIYOR

Aracı görenler ise fotoğraf çektirerek hakkında bilgiler alıyor. Muzaffer Kılınç, hatıralarıyla dolu olduğu için cipi satmaya kıyamadığını söyledi.

Babasından kalan 1949 model otomobil ilgi çekiyor

"ANILARIM AKLIMA GELİYOR"

Aracında babasının, annesinin ve gençliğinin izlerini gördüğünü anlatan Muzaffer Kılınç, hikayesini, “Ben 62 yaşındayım. Araç benden daha yaşlı durumda. Sıfıra yakın satın almıştı babam. Çocukken babam şofördü ben muavinlik yapardım. Köylere bu araçla müşteri getirirdik. Babam ölünce vicdanım el vermedi ve yaptırmaya karar verdim. 35 bin liraya yakın para harcadım. Araç çalışır durumda Bursa’ya götürdüm ve orada yaptırdım. Şu anda günlük kullandığım bir araç. Görenler parmakla gösteriyor. Çok beğeniliyor. Arkadaşlarımın düğünlerinde gelin arabası oluyor. Çok mutlu oluyorlar. Ben de duygulanıyorum, mutlu oluyorum. Onların mutlu günlerine bir hatıra olarak kalıyor bu araç. Bu aracı görünce annem, babam, kardeşlerim aklıma geliyor. Hep eski günler aklıma geliyor. Her şeyimizi bu araçla yaptık. Duygulanıyorum, eski anılarım aklıma geliyor.” dedi.

Babasından kalan 1949 model otomobil ilgi çekiyor

"100 BİN LİRA TEKLİF ETTİLER SATMADIM"

Aracı gören birçok kişinin çalıştığı kuruma gelerek fotoğraf çektirdiğini ve satın almak istediğini anlatan Muzaffer Kılınç, “Fiyatlar yüksek. Ben değer biçmiyorum. Satmak da aklıma gelmedi. İsteyen çok. Telefon numaramı istiyorlar, adresimi alıyorlar. Bu şekilde gittiği yere kadar gidecek. Bir ara 100 bin lira veren oldu. Satmayı düşünmedim.” dedi.

Babasından kalan 1949 model otomobil ilgi çekiyor

Babasından kalan 1949 model otomobil ilgi çekiyor

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir