670 bin lirası olana sıfır SUV araç: Resmen yok satıyor
ensonhaber.com

Leapmotor, Türkiye dahil Avrupa pazarına yeni bir soluk getiriyor.

Çinli otomotiv üreticisi Leapmotor, tam 4,9 metre uzunluğundaki ve 800V teknolojisiyle donatılmış C16 modelini piyasaya sürdü.

C16 modeli, rekabetçi fiyatı ve ileri teknolojisiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Leapmotor, bu yeni modeliyle elektrikli SUV pazarında güçlü bir konum elde etmeyi hedefliyor.

İleri düzey donanım özellikleri ve çevreye duyarlı teknolojisi ile C16, büyük bir ilgiyle karşılanacak gibi görünüyor.

Sadece 670 bin lira

Tamamen elektrikli bu SUV, sadece 22.000 dolar (yaklaşık 670 bin TL) gibi inanılmaz bir fiyatla satışa sunuldu ve sadece 48 saat içinde tam 5.208 sipariş aldı.

C16 modeli, arkadan itişli 292 beygir gücündeki motoru ve 67,7 kWh kapasiteli LFP bataryasıyla tam 520 kilometreye kadar menzil sunuyor.

Üstelik hızlı şarj özelliği sayesinde sadece 15 dakikalık şarjla 260 km yol kat edebiliyor. Bu da sürücülere hem büyük bir konfor hem de pratiklik sağlıyor.

İleri düzey teknoloji

Bu elektrikli SUV, NVIDIA Orin-X çipset ve LiDAR destekli otonom sürüş sistemi ile sınıfının en ileri teknolojilerini sunuyor.

C16’nın iç tasarımı da oldukça etkileyici. 2+2+2 oturma düzenine sahip aracın arka koltukları için 14,6 inçlik 2,5K çözünürlüklü bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Yani arka koltuklarda oturan yolcular da konfor ve eğlenceden mahrum kalmıyor.

Ayrıca, standart olarak sunulan ısı pompalı termal yönetim sistemi ve V2L desteği sayesinde kullanıcılar, hem konforlu hem de enerji verimli bir sürüş deneyimi yaşıyor.