Büyü ve sihir dersleri başlıyor! O üniversitede Eylül'de yüksek lisans programında…
ensonhaber.com

İngiltere’de bulunan Exeter Üniversitesi geçtiğimiz yıl yaptığı açıklama ile gündemi sarsmıştı. Büyü ve sihir alanında derslere başlayacağını duyuran üniversitede yeni dönem heyecanla beklenmeye başlandı.

Üniversite, sihir ve büyü konularına olan ilginin artması üzerine bu programı hayata geçirdiğini açıkladı. Yüksek lisans programında başlanacak olan büyü ve sihir derslerine bu yılın Eylül ayında başlanacağı belirtildi.

Büyücülüğün tarihi öğretilecek…

Exeter Üniversitesi’nin yeni yüksek lisans programı, öğrencilere büyü ve sihrin dünya genelindeki tarihi ve etkileri hakkında kapsamlı bilgi edinme fırsatı sunacağı belirtiliyor.

Eylül ayında başlayacak olan programın başında olan isimlerden Profesör Selove, söz konusu yüksek lisans programı hakkında, insanların Batı’nın akılcılık ve bilimin, dünyanın geri kalanının ise büyü ve batıl inançların yeri olduğu varsayımını yeniden gözden geçirmelerini sağlayacağını belirtti.

Ayrıca Selove, “Bu program, öğrencilerin büyü ve sihir kavramlarına farklı açılardan bakarak, bu konuların tarih boyunca ve günümüzde nasıl algılandığını anlamalarına yardımcı olacak” ifadelerini de kullandı.