Film değil gerçek! Dev yarıkları gören şok oldu:
ensonhaber.com

Maraş depremlerinden sonra dikkat çeken obruklar, şimdi de Konya'da kendini gösterdi.

Çumra'da, tarihi Kısıkyayla regülatörünün taş ayağının yanında oluşan devasa obruğu cep telefonuyla kaydeden Ebubekir Tabak, yaşadığı korku dolu anları şöyle anlattı:

"Sesi inanılmazdı. Yer yarılıp içine düşeceğiz sandım. Hemen ardından bizim bulunduğumuz alan da çöktü."

Bu olay, bölgede büyük bir paniğe sebep oldu.

Yer altından gelen ses korkuttu

İlçe sakinlerinden Ebubekir Tabak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arkadaşlarıyla gezmeye gittiklerinde yer altından gelen sesleri duyduklarını ve küçük bir göçüğün oluştuğunu gördüklerini belirtti.

Tabak, kısa süre içinde biraz ileride ikinci bir göçüğün daha meydana geldiğini söyleyen Tabak, “Daha sonra göçükler büyüyüp birleşti. Göçük esnasında telefon kamerasıyla çekim yapıyordum. Yer altından gelen büyük bir sesle ve suyun da verdiği güçle, gümbürtüyle çok büyük bir göçük oluştu.” dedi.

Felaket olabilirdi

Tabak, şahit olduğu anların son derece korkutucu olduğunu ifade ederek, “İnanılmaz bir sesti. Ufacık bir çukurun büyük bir sesle çökmesi, o an gerçekten çok ürperticiydi, çok korktum. Yer yarılıp içine gideceğiz sandım. Sonradan bizim bulunduğumuz alan da çöktü zaten. Çarşamba Çayı'nın suyunun tamamen gittiğini gördük. Suyun tamamı yer altına gidiyordu. Obruk oluşmadan yarım saat önce bir koyun sürüsünün ve çobanın oradan geçtiğini de gördük. Hafta sonu oluşmaması büyük bir felaketi de engellemiş olabilir. Çünkü hafta sonu aileler oraya piknik yapmak için gider, yani mutlaka birileri olurdu.” şeklinde konuştu.

KAYNAK: AA