Kahve severler dikkat! Kahvenizi sakın bu bardaklarda içmeyin…
ensonhaber.com

açısından bilinen faydalarının yanı sıra gün içinde hemen her yerde sık olarak tüketilen içecekler arasında ilk sırada gelir.

Evde, işte ya da dışarı çıktığınızda herhangi bir yerde içecek tercihinde çoğu kişinin ilk tercihi kahve olur. Özellikle ev ve iş yerinde kahvenizi içerken içtiğiniz bardak tercihi size ait olduğundan dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur.

Özellikle de kahve severleri yakından ilgilendiren bu uyarı kahve bardağı tercihinizi yakından ilgilendiriyor. Bakın uzmanlar hangi bardaklarda kahve içmenizin sağlığınız açısından tehlikeli olduğunu söylüyor.

O bardaklarda içmeyin!

Sağlık açısından faydaları yadsınamaz olan kahvelerin faydalarından tam anlamıyla yararlanabilmek için içtiğiniz bardakta büyük bir önem taşıyor.

Kupa tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken renkler hakkında vurgu yapan uzmanlar kırmızı ve turuncu renkte olan kupaları kullanmamız gerektiğinin altını önemle çizdi.

Turuncu ve kırmızı renk içerisinde bulundurduğu kurşun sebebiyle sağlığınız için oldukça tehlikelidir. Kahve kupası tercihinizde bu renklerden yana oluyorsa ne yazık ki kahvenize zehirli maddeler salabileceğiniz konusunda uyarılar bulunuyor.

Aynı zamanda plastik ve alüminyum kupalardan da uzak durmanız gerekiyor. Bu türde olan kupalarda ne yazık ki istenmeyen maddelerin açığa çıkmasına neden olabilir.