Koltuk altına o ikiliyi süren yaşadı! Her evde bulunuyor, ter kokusundan eser bırakmıyor...
ensonhaber.com

ayları her ne kadar seviliyor olsa da hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte yaşanan terleme sorunu çoğu kişi için oldukça can sıkıcı olan durumların başında yer alıyor.

Hem kişinin kendisini hem de çevresini rahatsız eden ter kokusunu önlemek için en yaygın çözüm ise deodorant. Deodorantın yanı sıra terleme botoksu gibi medikal çözümlerinde bulunduğu terleme sorunu meğer evde bulunan o iki malzemeyle de önlenebiliyormuş.

Deodorantlar her ne kadar kokuyu gidermede oldukça başarılı olsalar da içerikleri yüzünden bazı kişiler tarafından tercih edilmez. Tam da bu noktada evde hazırlayacağınız o karışım terleme sorunu için doğal bir çözüm olacak.

İki malzemeli çözüm…

Terleme kokusunu önlemek için piyasada bulunan birçok ürün ne yazık ki beklenen etkiyi çoğunlukla veremeyebiliyor. Bu kimyasal karışımlar yerine evde iki malzeme ile hazırlayacağınız bu doğal yöntem ne terleme bırakacak ne bir şey.

Bu yöntem için ihtiyacınız olan limon suyu ve karbonat. Terlemenizi kontrol altına alacağınız ve misler gibi kokmanızı sağlayacağınız karşım için bir miktar limon suyu ile karbonatı bir kapta güzelce karıştırarak duş öncesinde koltuk altlarınıza masaj yaparak iyice yedirmeniz yeterli olacaktır.

Hemen ardından da koltuk altlarınıza sürdüğünüz karışım 10-15 dakika kadar bekletip duşta güzelce durulayın. Uygulayacağınız bu pratik yöntem sayesinde kötü ter kokusunu kolaylıkla bertaraf edeceksiniz.