Uçuş görevlisi tavsiye etti! Meğer yalnız uçarken o koltuğu tercih etmek gerekiyormuş…
ensonhaber.com

yolculukları özellikle de uzun yolculuklarda tercih edilen tek aracı bile olabilir. Hal böyle iken doğru koltuk seçimi yapmakta saatler geçireceğiniz yolculuğunuzun sıkıntısız geçmesini sağlamakta etkili olacaktır.

Uçak içerisinde yapacağını koltuk seçimi ile hem güvenliğinizi hem de rahatınızı sağlamanız mümkün olabiliyor. Her ne kadar bulunan her koltuk aynı gibi görünüyor olsa da gerçek aslında böyle değil.

Bir uçuş görevlisinin verdiği tavsiyeye bakıldığında da her koltuğun bir olmadığı daha rahat ve güvenli uçuşları gerçekleştirmek için doğru koltuk seçimi yapmanın önemli olduğu vurgulanıyor.

O koltuğu seçin…

“Chek-in” sırasında genellikle cam kenarı veya koridor kenarları seçilir. Ancak uçak görevlisin,n söylediklerine bakacak olursak doğru tercih orta koltuk olmalı. Güvenliğinin yanı sıra kalabalık bir uçuş olamadığı taktirde yan koltukların satın alınma ihtimali düşük olduğundan daha rahat bir uçuş gerçekleştirme imkanınız olabiliyor.

Aynı zamanda giriş ve çıkışların bulunduğu noktalardaki koltuklar da tercih edilebilir. Bu koltuklarda diğer tüm koltuklara göre bacak mesafesi daha geniş olduğundan özellikle de uzun boylu kişiler için daha rahat bir yolculuk geçirilmesine olanak sağlar.

Son olarak arka koltukları seçmemeniz konusunda uyarılarda bulunan görevli bu koltuklar motora yakın olduğundan hem daha gürültülü hem de koltuğun arkaya yatma fonksiyonunun olmayacağını da vurguladı.