Volkan Bozkır kimdir

Volkan Bozkır kimdir

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır kimdir?

volkanbozkır

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kabinede yaptığı değişiklikler sonucu AB Bakanı ve Başmüzakereci olarak AK Parti Milletvekili Volkan Bozkır görevlendirildi.

BÜYÜKELÇİ VE DİPLOMAT GÖREVLERİNDE BULUNDU

İşte Volkan Bozkır'ın hayatı;

Volkan Bozkır, 1950'de Ankara'da doğdu. Babasının adı Fethi, annesinin adı Sevgi'dir. Büyükelçi, Diplomat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Dışişleri Bakanlığı'nda sırasıyla, Stuttgart Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu, Bağdat Büyükelçiliği Başkâtibi, OECD Daimi Temsilciliği Müsteşarı, New York Başkonsolosu, Bükreş Büyükelçisi ve AB nezdinde TC Daimi Temsilcisi görevlerinde bulundu.

ROMANYA ULUSAL LİYAKAT MADALYASI'NA SAHİP

Başbakanlık Dışişleri Danışmanlığı, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü ve Dışişleri Başdanışmanlığı, AB Genel Sekreter Yardımcılığı, Dışişleri Bakanlığı AB'den Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı ve AB Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü. Romanya Ulusal Liyakat Madalyası sahibidir. 24. Dönemde TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanlığı'na ve Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığına seçildi. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Bozkır, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Volkan Bozkırdan güçlü Birleşmiş Milletler vurgusuDüğündeki semazen, parti volkanıyla gösteri yaptıBozkır Arslanı Celaleddin 7. Bölüm 2. FragmanVolkan Bozkır, Bangladeşte sığınmacı Arakanlı Müslümanları ziyaret etti