taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.27905
5.96445
1321.015
102715.01
224.228

İçişleri: Bu sene 265 bin düzensiz göçmen yakalandı

Bakan Süleyman Soylu, Türkiye'deki düzensiz göçe ilişkin açıklamalar yaptı. Soylu, yakalanan göçmen rakamlarındaki başarıyı tecrübeyle ilişkilendirdi.

AA | 28.12.2018 - 17:01..
Whatsapp ile paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki İçişleri Bakanlığı'na geldi.

TÜRKİYE AZERBAYCAN İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE

Azeri mevkidaşı Ramil Usubov ile heyetler arası görüşme yapan İçişleri Bakanı Soylu, görüşmede; Azerbaycan ve Türkiye arasındaki mevcut güvenlik iş birliği anlaşmaları çerçevesinde, ilgili birimler tarafından Azerbaycan güvenlik birimi mensuplarına çeşitli eğitim ve kurslar verildiğini belirtti.

İçişleri: Bu sene 265 bin düzensiz göçmen yakalandı

GÜVENLİK ALANINDA ORTAKLIK

Türkiye ile Azerbaycan arasında güvenlik alanında da güçlü bir iş birliği bulunduğunu vurgulayan Soylu, şunları söyledi:

"Ne zaman zor bir meselemiz oldu, (Azerbaycan) kardeşliğin en güzelini gösterdiler. 15 Temmuz'da ilk bayrağı sallayan Azerbaycan oldu. Minnettarız ve müteşekkiriz. Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı o hain darbe girişiminde, kaya gibi yanımızda ve arkamızda durdunuz. Bugün de ortaya koymuş olduğunuz faaliyetlerle, operasyonlarla bunu ayna gibi gösteriyorsunuz. Hala bu konudaki iradeniz, her gün bir başka adımla tecelli etmektedir. Bu iş birliğimiz aynı ölçekte devam edecektir."

İçişleri: Bu sene 265 bin düzensiz göçmen yakalandı

''GÜCÜMÜZÜ MİLLİ DEĞERLERE BORÇLUYUZ''

Bakan Soylu, şöyle devam etti:

"PKK ile mücadelede, millilik bize büyük bir güç kazandırmıştır. Savunma sanayisinde elde ettiğimiz milli nokta, geldiğimiz milli adımlar, ürettiklerimiz, özellikle terör örgütlerine aman vermiyor. Bu, güvenlik kuvvetlerimize büyük bir moral sağlıyor. Vatandaşımızın güvenlik kuvvetlerine olan güvenini artırıyor. Terör örgütlerinin hareket kabiliyetini daraltıyor. Böylece de özellikle bu dönem içerisinde ülkemizi istikrarsızlaştırmaya çalışanlara da fırsat vermiyor. Buradan büyük bir tecrübe elde ettik."

265 BİN DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

Türkiye'deki düzensiz göç ile ilgili bilgi veren Soylu, "Sadece bu yıl 265 bin düzensiz göçmen yakaladık. Bu büyük bir rakamdır. Bu konuda da ciddi bir tecrübemiz oluştu." dedi.

Azerbaycan ile "Göç alanında iş birliği, geri kabul ve vatandaşların karşılıklı seyahati" konusunda bir anlaşmaları bulunduğunu anımsatan Soylu, bu anlaşmanın en kısa zamanda imzalanmasını temenni etti.

İçişleri: Bu sene 265 bin düzensiz göçmen yakalandı

USUBOV: HİÇBİR FETÖ'CÜ İSTEMİYORUZ

Azerbaycan İçişleri Bakanı Ramil Usubov da 1991'de Azerbaycan'ın bağımsızlığını tanıyan ilk devletin, Türkiye olduğunu bildirdi.

Azerbaycan ile Türkiye arasındaki kardeşliğe değinen Usubov, Türkiye'nin her zaman yanında olacaklarını vurguladı.

15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) konusunda da Türkiye'ye her zaman destek vereceklerine işaret eden Usubov, "15 Temmuz'dan sonra gözümüz açıldı ve FETÖ'cülerin esas yüzünü gördük. Azerbaycan'da hiçbir FETÖ'cü istemiyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir