taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.1176
Euro
6.6269
Altın
1643.58
Borsa
116829.39
Gram Altın
322.941
Bitcoin
60187.85

Datça’da denize sızan yakıt geniş bir alana yayıldı

Okulun delinen yakıt borusundan sızarak denize ulaşan fuel oil geniş bir alana yayıldı. Okul 1 gün tatil edildi.

İHA | 14.01.2019 - 21:34..
Whatsapp ile paylaş

Muğla'nın Datça ilçesindeki İskele Mahallesi’nde bulunan Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin kaloriferine iletimi sağlayan demir boruda dün gece meydana gelen delinme sonucu 4 ton yakıt karayolu ve kanalizasyona sızmış, yakıtın bir bölümü ise denize ulaşmıştı.

DENİZE ULAŞTI

Datça Belediyesi ekipleri, toprak ve talaşla sızıntının üzerini kapatarak fuel oilin denize daha fazla sızmasını önlemişti. İlçede öğle saatlerinde başlayan sağanak yağışla birlikte kum ve talaşla üzeri örtülen fuel oil, çözülerek yağmur suyu drenaj hattından ilerleyerek denize ulaştı.

Datça’da denize sızan yakıt geniş bir alana yayıldı

Yakıt sızıntısının geniş bir alana yayılmaya başlaması üzerine belediye ekipleri, iş makinesiyle drenaj hattının denize ulaştığı noktada çukur kazarak fuel oilin suyla buluşmasını engelledi. Daha sonra bu çukurda toplanan yakıt, vidanjörlerle başka bir bölgeye nakledildi.

Datça’da denize sızan yakıt geniş bir alana yayıldı

SIZINTI BARİYERİ ÇEKİLDİ

Denize ulaşan ve geniş bir bölgeye dağılan yakıtın daha büyük bir alanı etkilememesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi Kıyı ve Çevre İşletmeleri Şube Müdürlüğü ile Datça Belediyesi tarafından Kumluk Plajı’na 100 metrelik sızıntı bariyeri çekildi. Bariyer ile yağmur suyu kanalından gelen fuel oilin bu bölgede toplanarak yayılmasının önüne geçileceği ve ardından pompa yardımıyla çekilerek denizin temizleneceği öğrenildi.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir