Euro
10.2986
-0.1%
Dolar
8.76
-0.02%
Altın
491.26
0.07%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
391.173
3.73%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Dünyadan pazar manşetleri

  Dünya basını pazar manşetlerinde; ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika sınırına inşa ettirmeyi planladığı duvara ilişkin son gelişmeler ile Fransa'nın Sarı Yelekliler ve Brexit planlarını ele aldı.
  • Haber Merkezi
  • 20.01.2019 - 11:02
  Dünyadan pazar manşetleri

  ABD – THE NEW YORK TIMES

  ABD'nin en köklü medya kuruluşlarından New York Times, ABD Başkanı Trump'ın Meksika sınırı konusunda Demokratlarla yaptığı pazarlıkları ele alırken, Suriye'de hayatını kaybeden ABD askerlerinin de ülkeye cenazelerinin getirilmesi konuları da manşetin önemli diğer haberi oldu.

  Dünyadan pazar manşetleri #1

  ABD – WASHINGTON POST

  ABD'nin başkent merkezli prestijli gazetelerinden Washington Post'ta, Donald Trump'ın Meksika sınırına inşa ettirmeyi planladığı duvar konusundaki yaşanan gelişmeler ele alındı. Ancak gelinen noktada, Trump'ın teklifi hiç kimseyi memnun etmedi.

  Dünyadan pazar manşetleri #2

  FRANSA – LE MONDE

  Fransa'nın en ünlü yayın organlarından olan Le Monde'nin manşetlerinde, 10'uncu haftasını tamamlayan Sarı Yelekliler haberlerine yer verildi.

  Dünyadan pazar manşetleri #3

  FRANSA – LA DEPECHE

  Fransa'da yayın yapan bir diğer gazete La Depeche'nin manşetlerinde de Sarı Yelekliler eylemi vardı. On binlerce kişiyle 10'uncu haftasında devam eden Sarı Yelekliler eylemi, Fransız medya organının gündeminde birinci sırada yer aldı

  Dünyadan pazar manşetleri #4

  İNGİLTERE – THE TIMES

  The Times'ın manşetinde Brexit konusu vardı.

  Avam Kamarası'ndan bazı isimlerin "Brexit'i durdurmak" için May'e karşı çıkan parlamenterler ile iş birliği yaptığını yazdı. Ayrıca The Times'ın ele geçirdiği maillere göre eski baş savcı Dominic Grieve ve Meclis yazmanı Colin Lee'nin "Brexit'i engellemek" için iş birliği içinde olduğu belirlendi

  İRAN – IRAN DAILY

  İran'da yayın yapan Iran Daily gazetesinde de AB ile Tahran arasındaki ekonomik iş birliğinin yakında yeniden sağlanacağı ve ilişkilerin kuvvetlendirilerek devam ettirileceği yazıldı.

  Dünyadan pazar manşetleri #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir