Euro
10.8389
0.12%
Dolar
9.2948
0.01%
Altın
528.86
0.04%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
593.848
2.80%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C
  ABD filosu, 3 yıl sonra Çin'e karşı Hint Pasifiği'nde

  ABD filosu, 3 yıl sonra Çin'e karşı Hint Pasifiği'nde

  ABD donanmasına ait üç uçak gemisi, koronavirüs salgını ve Hong Kong nedeniyle ABD ile Çin arasında ilişkilerin gerildiği bir dönemde yaklaşık üç yıl aradan sonra Hint Pasifiği sularında devriye görev
  • AA
  • 13.06.2020 - 03:41

  USS Theodore Roosevelt ve Japonya'daki bir limandan ayrılan USS Ronald Reagan'ın Filipin Denizi'nde faaliyet gösterdiği, USS Nimitz'in de ABD'nin batı sahilinde Pasifik'te bulunduğu bildirildi.

  ABD FİLOSU, ÇİN'E MESAJ İÇİN HİNT PASİĞİ'NDE

  Bu üç uçak gemisi ile vuruş grubu olarak adlandırılan kruvazör, destroyer, savaş uçaklarının yer aldığı beraberlerindeki filonun Hint Pasifiği'ne yönlendirilmesi, ABD'nin bölgedeki müttefiklerine bağlılığına işaret eden bir uyarı olarak değerlendirildi.

  ABD filosu, 3 yıl sonra Çin e karşı Hint Pasifiği nde #1

  ÇİN, DENİZDE ASKERİ MEVZİLER İNŞA EDİYOR

  ABD donanmasının Hint Pasifiği Komutanlığı operasyonlar yöneticisi Tuğamiral Stephen Koehler, Hawaii'den Associated Press ajansına yaptığı açıklamada, Çin'in Güney Çin Denizi'nde yavaş ve düzenli askeri mevziler inşa ettiğini, son olarak Spratly (Nanşa) takımadalarında Fiery Cross Resifine uçak konuşlandırdığını söyledi.

  ABD filosu, 3 yıl sonra Çin e karşı Hint Pasifiği nde #2

  ABD GEMİLERİ, MÜTTEFİKLERLE DEVRİYE YAPACAK

  Koehler, Hint-Pasifiği'ndeki gemilerin müttefiklerle çalışmayı sürdüreceğini, talimler yapacağını ve tartışmalı bölgelerde devriye görevi yürüteceğini kaydetti.

  ABD filosu, 3 yıl sonra Çin e karşı Hint Pasifiği nde #3

  TRUMP, "ÇİN'E KARŞI ADIMLAR ATACAĞIZ" DEMİŞTİ

  ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgınından Çin'i sorumlu tutmuş ve ülkesinin Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkileri sonlandırdığını açıklamıştı. Trump ayrıca Çin Ulusal Halk Kongresinde kabul edilen Ulusal Güvenlik Yasası'na tepki göstererek Hong Kong'un otonomisine zarar veren Çin ve Hong Konglu yetkililere yaptırım için gerekli adımların atılacağını bildirmişti.

  ABD filosu, 3 yıl sonra Çin e karşı Hint Pasifiği nde #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir