Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
588.376
0.47%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  ABD polisi, siyahi aileyi 1 dolarlık bebek için vuracaktı

  Phoenix şehrinde polisin, 4 yaşındaki kızlarının mağazadan oyuncak çaldığı iddiasıyla aracını durdurdukları siyahi aileye karşı aşırı sert tutumu tepki çekti.
  • AA
  • 16.06.2019 - 07:40
  • Güncelleme : 16.06.2019 - 07:40
  ABD polisi, siyahi aileyi 1 dolarlık bebek için vuracaktı

  Mayıs ayı sonunda meydana geldiği belirtilen ve sosyal medyada yeni paylaşılan görüntüler, ABD’deki polis şiddetini tekrar tartışmaya açtı.

  KIZLARI, HABERSİZCE BEBEKLE ÇIKINCA POLİS PEŞLERİNE DÜŞTÜ

  ABD medyasına yansıyan haberlere göre, Dravon Ames ve Iesha Harper adlı çiftin 4 yaşındaki kızları “Ne alırsan bir dolar” mağazasından kendilerinin haberi olmadan elinde bir oyuncak bebek ile çıkınca hırsızlık iddiasıyla arkalarından polis çağırıldı.

  Bir apartman kompleksinde ailenin aracını durduran polisin sergilediği sert tutum, çevrede bulunanlar tarafından cep telefonlarına kaydedildi.

  ABD polisi, siyahi aileyi 1 dolarlık bebek için vuracaktı

  ABD polisi, siyahi aileyi 1 dolarlık bebek için vuracaktı #1

  HAMİLE ANNEYE SİLAH DOĞRULTTULAR

  Görüntülerde, iki polisin silahlarını çekerek aracın içindeki aileye doğrulttuğu, araçta bulunanlara ellerini başlarının üstüne koyarak dışarı çıkmaları için bağırarak birçok defa talimatlar verdiği, “Ellerini kahrolası başının üstüne koy, yoksa o kahrolası başına mermiyi sıkacağım!” şeklinde defalarca küfürlü ifadeler kullandığı görüldü.

  ABD polisi, siyahi aileyi 1 dolarlık bebek için vuracaktı #2

  HAMİLE OLDUĞUNU ANLATMAYA ÇALIŞTI

  Aracın içinde yanında 4 yaşında kızı ve 1 yaşında bebeği ile oturan kadının hamile olduğunu ve kucağında çocuğu bulunduğu için ellerini havaya kaldıramadığını ağlayarak polise anlatmaya çalışması görüntülerde yer alıyor.

  Gergin bir ortamda araçtan çıkan aileyi polisin daha sonra verdikleri emirleri dinlemediği için tekrar bağırarak azarladığı, erkek şahsa da şiddet kullanarak arkadan kelepçe taktığı kamera görüntülerine yansıdı.

  ABD polisi, siyahi aileyi 1 dolarlık bebek için vuracaktı #3

  "BİR AN, ÇOCUKLARIMIN ÖNÜNDE ÖLDÜRÜLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM"

  CNN’e konuşan anne Harper, “Ellerimizi kaldırmaya, vurulmamak için sakin olmaya çalışıyorduk ama gerçekten bir an çocuklarımın önünde öldürüleceğimi düşündüm.” ifadelerini kullandı.

  ABD polisi, siyahi aileyi 1 dolarlık bebek için vuracaktı #4

  POLİSE GÜVENEMEDİ, ÇOCUĞUNU KENARDA DURAN BİRİNE VERDİ

  Görüntülerde polisin tutuklama esnasında anneden 1 yaşındaki bebeğini zorla almaya çalışmasının ortamı tekrar gerdiği, annenin polis yerine bebeği kenarda duran bir kişiye verdiği yer alıyor. Harper, "O anda polise güvenmedim ve çocuğumu hiç tanımadığım bir yabancıya vermeyi tercih ettim." şeklinde konuştu.

  ABD polisi, siyahi aileyi 1 dolarlık bebek için vuracaktı #5

  10 MİLYON DOLARLIK DAVA AÇTILAR

  Tutuklanarak karakola götürülen ve ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılan ailenin polisin aşırı şiddet kullanması, kendilerini kanunsuz bir şekilde tutuklaması ve vatandaşlık haklarını ihlal etmesi gerekçeleriyle şehir yönetimine 10 milyon dolar tazminat davası açtığı belirtildi.

  Phoenix Emniyet Müdürü Jeri Williams, söz konusu olayın şehre hizmet eden polislerin çoğunluğunu temsil etmediğini söyleyerek olay hakkında gerekli incelemelerin sürdüğünü kaydetti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir