Euro
10.1344
-0.03%
Dolar
8.5203
-0.33%
Altın
498.82
0.41%
Borsa
1.383
1.64%
Bitcoin
343.357
0.52%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  ABD'li Komutan kızdıran broşüler için özür diledi

  ABD'li komutan, havadan dağıtılan ve bir köpeğin İslam ayetlerinin de bulunduğu Taliban bayrağını taşıdığı broşürlerden dolayı özür diledi.
  • 06.09.2017 - 13:06
  ABD'li Komutan kızdıran broşüler için özür diledi

  Geçtiğimiz günlerde Afganistan'da islama hakaret ifadelerine neden olacak bir broşür ABD ordusu tarafından dağıtıldı. Aslında Taliban karşıtı bildirinin bulunduğu broşür, Afgan halkına havadan atılarak dağıtıldı. Yeryüzüne inen bildiriler infiale sebep oldu.

  ABD li Komutan kızdıran broşüler için özür diledi #1

  AFGAN HALKI AYAKLANDI

  Afganistan'daki ABD birlikleri ABD'den Afganistan'a daha fazla asker gönderme kararı Parvan bölgesi Vali Yardımcısı Şah Vali Şahid, pazartesi günü havadan atılan ve güvenlik güçleriyle iş birliği yapmaları için Afganlara çağrıda bulunan broşürlerde, bir köpeğin Taliban bayrağı taşıdığını söyledi.

  Köpeğin taşıdığı bayrakta İslam ayetlerinin de bulunduğu kaydedildi. Şahid, "Yerel halk bu olaydan dolayı çok kızgın. Ve bunun arkasındaki kişilerin adalet önüne getirilmesini istiyor." dedi. Öte yandan Şahid, bölgede gösteriler düzenlenmesinin beklendiğini de sözlerine ekledi.

  ABD li Komutan kızdıran broşüler için özür diledi #2

  ABD'Lİ KOMUTAN: AŞAĞILAYICI GÖRÜNTÜ YANLIŞLIKLA YER ALDI

  ABD'li general James Linder ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘broşülerin tasarımında Müslümanları ve İslam dinini son derece aşağılayıcı bir görüntünün yanlışlıkla' yer aldığını söyledi. Linder, ‘bu hatadan dolayı en içten özürlerini' sunduğunu belirtti.

  ABD li Komutan kızdıran broşüler için özür diledi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir