Petrol
114.32
-0.08%
Euro
17.5604
0.00%
Dolar
16.3604
0.07%
Altın
974.01
0.15%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
487.082
0.17%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Ataşehir'de yol çöktü

  Örnek Mahallesi'nde gece saatlerinde yol çöktü. Park halindeki bir araç, çöken kısmın içinde kaldı. Araç vinç sayesinde kurtarıldı.
  • DHA
  • 06.10.2019 - 16:01
  Ataşehir'de yol çöktü

  Ataşehir'de Örnek Mahallesi Bestekar Amir Ateş Caddesi'nde sabaha karşı bir yolda çökme meydana geldi.

  Park halindeki otomobilin arka kısmı çöken yolun içinde kaldı. Yolun çöktüğünü fark eden vatandaşlar önce aracın sahibini aradı, ardından ekiplere haber verdi.

  Ataşehir de yol çöktü #1

  "ARABANI KURTAR DİYE BENİ ARADILAR"

  Otomobilin sahibi Orhan İpek, "Gece arkadaşlar telefonla beni aradılar, arabanı kurtar diye. Çıktım arabamı çekemedim çünkü yol çökmüş. O saatten beri belediyeyi bekliyoruz burada. Saat üçte mi oldu, dört mi oldu bilmiyorum. Ön tarafta da boşluk olduğu için araç düşecek diye bıraktım. Hiç dokunmadım. Çekiciyi bekliyoruz yani. Yağmur yağsa çökmüştü orası da araba aşağıya inmişti. Allahtan yağmur durdu. Ben 42 senedir buradayım daha önce çökme olmamıştı." ifadelerini kullandı.

  Ataşehir'de yol çöktü VİDEO

  "BETON TAZE, İKİ GÜN OLDU"

  Mahalle sakinlerinden Cengiz Soydaş, birkaç gün öncesine kadar çalışmanın devam ettiğini belirterek, "Bu yağmur suyu kanalını belediye yaptı. 15-20 gündür burada çalışma var. Çalışma bitti, kapatma işlemine geçtiler. Beton attılar, üstüne asfalt atacaklardı. Beton taze, iki gün oldu, kurusun diye bekliyorlar. Yoksa çalışıyorlardı yani, yapılıyordu. O konuda kimseye bir şey diyemeyiz." dedi.

  Ataşehir de yol çöktü #2

  MAHALLE SAKİNLERİ ARACI ÇIKARMAYA ÇALIŞTI

  Yolun çöktüğü bölgede otomobilin çukurdan çıkarılması için uygun çekici aracı beklenirken, mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla aracı hareket ettirmeye çalıştı. Birkaç kişi aracın arka kısmını çukurdan çıkarmayı denese de başarılı olamadı. Çekici aracının da otomobili çukurdan çıkaramayacağı anlaşılınca bölgeye İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait vinç çağrıldı.

  Trafik polisleri diğer araçları güvenlik gerekçesiyle sokaktan uzaklaştırdı. Bölgeye gelen vinç yapılan çalışmalar sonucunda iki saatin sonunda otomobili çukurdan çıkardı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir