Petrol
87.04
-1.15%
Euro
17.9444
-0.42%
Dolar
18.5415
0.13%
Altın
981.9
-0.57%
Borsa
321
0.00%
Bitcoin
361.805
3.51%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Avustralya'da teröre karşı hoparlörlü önlem

  Avustralya'nın Melbourne kentindeki ana caddeler, muhtemel terör saldırılarında halkı uyarmak için hoparlör sistemleri ile donatıldı.
  • AA
  • 11.12.2017 - 14:50
  Avustralya'da teröre karşı hoparlörlü önlem

  Victoria Eyalet hükümeti, Melbourne kent merkezinde olası terör saldırılarına karşı halkın can güvenliğini sağlamak için alınan yeni güvenlik önlemlerini açıkladı.

  Avustralya da teröre karşı hoparlörlü önlem #1

  UĞRAK YERLERE YERLEŞTİRİLDİ

  Yeni uygulama kapsamında, başta yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden olan Federasyon Meydanı, Flinders Caddesi ve alışveriş merkezilerinin bulunduğu Bourke Caddesi olmak üzere kentin kalabalık caddelerine 65 adet sesli uyarı sistemi ve 31 adet yeni güvenlik kamerası yerleştirildi.

  Avustralya da teröre karşı hoparlörlü önlem #2

  Sadece bir bölgeye veya kent geneline uyarı anonsu yapılacak şekilde dizayn edildiği belirtilen hoparlörlerden yapılacak uyarılarla halkın güvenli yerlere yönlendirilmesinin amaçlandığı bildirildi.

  Avustralya da teröre karşı hoparlörlü önlem #3

  Victoria Polis Bakanı Lisa Neville, sesli uyarı sistemlerinin acil bir durumda insanların nasıl davranmaları gerektiği ve güvenliklerini nasıl sağlayacakları konusunda yardımcı olacağını söyledi.

  DENEME ANONSU YAPILACAK

  Deneme amaçlı ilk anonsun yılbaşı öncesinde 28 Aralık'ta yapılacağını ifade eden Bakan Neville, amaçlarının panik yaratmak değil halkı bilinçlendirmek olduğunu kaydetti. Dünyanın farklı ülkelerinde yaşanan araçlı terör saldırılarının artması üzerine haziranda, Melbourne kent merkezindeki bazı cadde, alışveriş merkezleri ve meydanların girişi beton bloklarla çevrilmişti.

  Avustralya da teröre karşı hoparlörlü önlem #4


  Görüş Bildir