Euro
10.1579
0.43%
Dolar
8.6663
0.17%
Altın
491.38
-0.11%
Borsa
1.407
0%
Bitcoin
383.026
5.33%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Dış basından derlenen haberlerde bugün

  İngiliz basını, Avam Kamarası'nda yaşananlara ve Brexit görüşmelerine geniş yer ayırırken, ABD medyasının gündeminde süregelen duvar krizi vardı.
  • Haber Merkezi
  • 15.01.2019 - 11:58
  Dış basından derlenen haberlerde bugün

  İNGİLTERE – THE DAILY TELEGRAPH

  İngiliz gazete, İngiltere Başbakanı Theresa May’in, Brexit anlaşmasının Parlamento'da yapılacak oylanmasından önce milletvekillerine hitap etmesini, May’in içinde bulunduğu zor durumu “May’in zamanı da, müttefiği de kalmadı” başlığıyla manşete taşıdı.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #1

  İNGİLTERE – THE GUARDIAN

  The Guardian, Brexit oylamasında güç kaybederek yalnız kalan Theresa May’in yenilgisini gündeme taşıyarak, Başbakan’ın milletvekillerine yönelik yaptığı 'Brexit anlaşmasını bir kez daha düşünün' çağrısına yer verdi.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #2

  İNGİLTERE – THE TIMES

  The Times da, hükümetin Brexit süreci ile ilgili olarak Avam Kamarası'nda yapılan oylamaları kaybetmesinin ardından May’in, Brexit'in kontrolünü kaybetmesini ana sayfadan duyuran gazeteler arasındaydı.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #3

   

  ABD – THE WALL STREET JOURNAL

  WSJ’ın gündeminde, süregelen Çin - ABD ticaret savaşının piyasalar üzerindeki etkisi ve  aralık ayı itibarıyla oldukça gerileyen ithalat ve ihracat verileri yer aldı.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #4

   

  ABD – THE NEW YORK TIMES

  ABD’de devam eden Meksika sınırı kriziyle birlikte, iki ülke arasındaki siyasi gerilimin tarihini inceleyen bir analize geniş yer ayıran gazete, manşetinde Trump’ın federal hükümet anlaşmazlığıyla ilgili çağrılarına da yer verdi.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #5

   

  FRANSA – LE MONDE

  Fransa’da yaklaşık iki aydır süren Sarı Yelekliler’in protestolarına karşı Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un halkı müzakerelere davet ederek, sunulacak önerilerin değerlendirileceğini belirtmesi, Fransız gazetenin ana gündem konusuydu.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #6

   

  İRAN – IRAN DAILY

  ABD Başkanı Trump’ın, geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi ekonomik yönden tehdit etmesinin ardından Erdoğan’nın, Türkiye’nin tehditlere boyun eğmeyeceğine yönelik açıklamalarını manşetten paylaşan İranlı gazetenin gündemindeki diğer konular ise İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin İran milletinin gerçekleştirdiği İslam devrimiyle dış güçlerin oyunlarının bozulduğunu söylemesi ve dün İran’da düşen kargo uçağındaki bilanço oldu.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir