Petrol
96.34
-0.32%
Euro
18.2968
0.10%
Dolar
17.9119
0.07%
Altın
1.032
0.15%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
419.181
-2.43%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Frankfurt'ta dışarıda kalan evsizlere para cezası

  Almanya'nın Frankfurt kentinde, kamuya açık alanlarda uyuyan evsizlere ceza kesilmesi planlanıyor.
  • Detay Haber
  • 20.12.2017 - 07:48
  Frankfurt'ta dışarıda kalan evsizlere para cezası

  Almanya'nın finans merkezi Frankfurt kentinde artık kamuya açık alanlarda uyuyan evsizlere ceza kesilmesi söz konusu. Avrupa Merkez Bankası ve birçok finans kurumunun bulunduğu şehirde gökdelenlerin yanında sokaklarda uyuyan evsizler büyük bir tezat oluşturuyor.

  Karar, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in ülkedeki evsizler için daha iyi destek çağrısında bulunmasıyla aynı döneme denk geldi.

  Frankfurter Rundschau gazetesinin duyurduğu habere göre yeni önlem çok sayıda belediye meclis üyesi tarafından onaylandı. Yetkililer cezanın miktarı hakkında açıklama yapmadı. Ancak cezanın, derhal ödenmediği takdirde artırılması planlanıyor.

  Frankfurt ta dışarıda kalan evsizlere para cezası #1

  SOL PARTİ KARŞI ÇIKTI

  Plana karşı çıkan ise Sol Partili meclis üyesi oldu.

  Başbakan Angela Merkel'in lideri olduğu Hristiyan Demokrat Birlik'in meclis üyesi Christoph Schmitt şehirde evsizler için birçok sığınma yeri ve hizmet noktası olduğunu söylerken Yeşiller Partisi'nden Beatrix Baumann de bu hizmetlerin pek çok evsiz tarafından "maalesef" kullanılmadığını belirtti.

  Sol Partili meclis üyesi Astrid Buchheim ise evsizlerin değil, şehirdeki fakirliğin sorun olduğunu savundu.

  Şehir polis yetkilileri ise söz konusu cezanın evsizlerin birkaç kez uyarılmalarına rağmen bulundukları yeri terk etmemeleri durumda verileceğini belirtti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir