Euro
15.4362
0.05%
Dolar
13.5301
0.08%
Altın
789.2810
-0.05%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
581.779
-0.71%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C
  İngiltere tanklarından vazgeçmeye hazırlanıyor

  İngiltere tanklarından vazgeçmeye hazırlanıyor

  Birleşik Krallık, silahlı kuvvetlerinin modernize edilmesine yönelik radikal teklifler arasında tüm tanklardan vazgeçme olasılığının ciddi bir şekilde değerlendirildiği belirtildi.
  • Haber Merkezi
  • 25.08.2020 - 23:18

  Times gazetesi'nde çıkan habere göre, geçen yıl eski olduğuna karar verilen "Challenger 2" tankı ve "Warrior" piyade savaş aracının modernizasyon maliyetinin yüksek olması nedeniyle, İngiltere hükümeti tüm tankları hurdaya çıkarma olasılığını değerlendiriyor.

  SİBER SİLAHA YÖNELİYOR

  İngiltere Savunma Bakanlığı’nın görüşüne göre, savaşın değişen doğası büyük yatırımları siber silahlara, uzaya ve diğer ileri teknolojilere yönlendirmeyi gerektiriyor.

  Haberde, tanklardan vazgeçme olasılığının, hükümetin kasım ayına kadar tamamlaması gerektiği dış politika, savunma ve güvenlik konularıyla ilgili raporun bir parçası olduğu kaydedildi.

  İngiltere tanklarından vazgeçmeye hazırlanıyor #1

  NATO PARTNERLERİNDEN GÖRÜŞ ALMAYA ÇALIŞIYOR

  Times, Challenger 2 tankını modernize etme veya Almanya’dan Leopard 2 satın alma ihtimalinin devam etmesine rağmen İngiltere’nin, ağır zırhlı araçlardan vazgeçme teklifiyle ilgili NATO partnerlerinin görüşünü almaya çalıştığını yazdı.

  İngiltere'nin ayrıca NATO’ya askeri katkısını da gözden geçirme niyetinde olduğu ifade edildi.

  Yeni teklife göre, İngiltere savaş uçakları alanında liderlik üzerinde yoğunlaşacak ve müttefiklerine 50 adet Apache helikopterinin yanı sıra, ağır yakıt ikmal helikopterler ile keşif helikopterlerini teklif edecek.

  İngiltere tanklarından vazgeçmeye hazırlanıyor #2


  Görüş Bildir