Euro
15.3444
0.07%
Dolar
13.4559
0.14%
Altın
786.2950
0.02%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
573.693
-0.80%
5ºC
İstanbul
Bulutlu 5 C

  İngiltere'de yaşayan Chloe'nin duygularına alerjisi var

  20 yaşındaki Chloe'nin kendi duygularına alerjisi var. Eğer çok şiddetli duygular hissederse vücudu alerjik reaksiyon gösteriyor.
  • Ajanslar
  • 16.08.2015 - 09:21
  İngiltere'de yaşayan Chloe'nin duygularına alerjisi var

  20 yaşındaki Chloe at biniyor, zumba dersine gidip saatlerce dans ediyordu. Fakat sonra hayatı birden değişti ve tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Sebebi ise ölümcül bir alerjiye sahip olması. Chloe'nin kendi duygularına bile vücudu alerjik tepki veriyor.

  İngiltere de yaşayan Chloe nin duygularına alerjisi var #1

  VÜCUDU REAKSİYON GÖSTERİYOR

  Genç kız eğer çok şiddetli duygular hissederse vücudu alerjik reaksiyon veriyor. İngiltere Warwichshire'de yaşayan Chloe Print-Lambert mücevhere, ilaçlara, hava değişimine ve şiddetli duygulara karşı alerjik reaksiyon gösteriyor. Reaksiyonu ciltte kızarıklıklara, şişmelere, kalp atışına, nefes alma güçlüklerine neden oluyor.

  İngiltere de yaşayan Chloe nin duygularına alerjisi var #2

  ODASINDA VANTİLATÖR İLE UYUYOR

  Genç kız yaşadıklarını şöyle anlatıyor, "Isı değişimine vücudum hemen reaksiyon verebiliyor. Bu yüzden odamda bir vantilatör ile uyumak zorundayım. Alerjim o kadar yüksek seviyedeki yoğun duygular hissettiğimde bile durumum kötüleşiyor. Anneler Günü'nde haftalarca hastanede yatmak zorunda kaldım. Çok heyecanlıydım. Bu da durumumu tetikledi."

  KALP HASTASI AMA İLAÇ KULLANAMIYOR

  Ehler-Danlos sendromu adı verilen ve nadir görülen bir hastalığa yakalanan genç kızın eklemleri ve dokuları etkileniyor. 2009 yılında kalp hastalığı teşhisi koyulan genç kız alerjisinden dolayı ilaç da kullanamıyor.

  TEKNEDEN ATLADIKTAN SONRA BAŞLADI

  Chloe alerjisini tetikleyen şeyin ise tekneden denize atlaması olduğunu düşünüyor. Bir tatil sırasında tekneden denize atlayan Chloe, birden çok üşüdüğünü hissediyor ve baş dönmesi yaşıyor. İngiltere'ye geri dönene kadar hiçbir problem yaşamayan genç kız daha sonra hastaneye kaldırılıyor ve 7 ay boyunca hastanede kalıyor.


  Görüş Bildir