Petrol
87.72
-0.37%
Euro
18.0015
-0.10%
Dolar
18.5305
0.07%
Altın
985.17
-0.24%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
363.591
4.24%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  NATO Rusya'nın tatbikatlarını takip ediyor

  Kuzey Kore'nin tatbikatlarından sonra Rusya'nın tatbikatları da dünyanın ilgi odağı oldu. NATO'dan "Rusya'yı izliyoruz" mesajı geldi.
  • AA
  • 16.09.2017 - 23:10
  NATO Rusya'nın tatbikatlarını takip ediyor

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da katıldığı NATO Askeri Komitesi Genelkurmay Başkanları Toplantısı sona erdi.

  NATO Rusya nın tatbikatlarını takip ediyor #1

  Genelkurmay başkanlarının, Batı Balkanlar'ın entegrasyonunu desteklediklerini aktaran Pavel, "Batı Balkanlar'ın güvenliğine ve Kosova'nın güvenlik ortamına ilişkin derin görüşmeler yapıldı. Genelkurmay başkanları NATO-Avrupa Birliği (AB) iş birliğinin önemine de değindi. Kosova ordusu konusunda gerçek bir anlaşmazlık mevcut değil ancak bu, anayasaya uygun, doğru zamanda ve gerekli prosedürlere uygun bir şekilde yapılmalıdır." ifadelerini kullandı.

  Bölgedeki diğer ülkelerin NATO üyeliğine de değinen Pavel, "NATO, 'açık kapı politikasını' belirtti ve bu politikada değişiklik yok ancak sürecin içerdiği bazı koşullar mevcut." dedi.

  NATO Rusya nın tatbikatlarını takip ediyor #2

  RUSYANIN TATBİKATLARINI İZLİYORUZ

  Afganistan desteğinin devam edeceğini yineleyen Pavel, Rusya'nın Belarus'ta yürüttüğü tatbikata ilişkin bir soru üzerine, "Son yaptıkları tatbikatlar ile ilgili Rusya'daki gelişmeleri takip ediyoruz ancak doğrudan tehdit oluşturacak herhangi bir gösterge mevcut değil." şeklinde konuştu.

  Kosova görev gücü misyonunu, NATO ittifakının bir başarı öyküsü olarak nitelendiren Kollcaku, Batı Balkan bölgesinde, bölgeyi istikrarsızlaştırmak ve burada "suları bulandırmak" isteyen kötü niyetli aktörlerin nüfuz etmesini önlemek amacıyla müttefiklerin ilgisine daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.


  Görüş Bildir