Petrol
84.55
0.21%
Euro
17.6894
0.00%
Dolar
18.4371
-0.06%
Altın
965.23
-0.07%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
355.148
-0.27%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C
  Netanyahu: Yahudilerin başkenti Kudüs için savaşıyoruz

  Netanyahu: Yahudilerin başkenti Kudüs için savaşıyoruz

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Kudüs'teki politikalarına yönelik eleştirilere yanıt verdi.
  • 05.11.2014 - 23:56

  Netanyahu: Yahudilerin başkenti Kudüs için savaşıyoruz #1

  Netanyahu, Knesset'te yaptığı konuşmada, geçtiğimiz aylarda ve özellikle son günlerde, Ebu Mazen (Mahmud Abbas) ve Hamas tarafından kendilerine karşı bir kışkırtma kampanyası yürütüldüğünü belirterek, "Hamas terör saldırıları yapabilir ve Ebu Mazen de kendilerine başsağlığı mektubu yollayabilir. Ben de buradan Jidan Asad adlı güvenlik görevlimize başsağlığı dilemek istiyorum. Ayrıca yaralıların da bir an önce iyileşmesi temennisinde bulunuyorum" diye konuştu.

  "KUDÜS İÇİN SAVAŞIYORUZ"

  "Birleşmiş Kudüs, ebedi başkentimizdir" diyen Netanyahu, "Kudüs için savaşıyoruz. Uzun bir savaş olabilir ancak galip geleceğize eminim. Bazıları için İsrail'in Kudüs'teki egemenliği politik mücadelenin bir parçası. 3 bin yıldır Yahudiler'in başkenti olan Kudüs provokasyon olarak nitelendiriliyor" ifadelerini kullandı.

  "MESCİD-İ AKSA'YI YIKACAĞIMIZ İDDİASI YALAN"

  Netanyahu, şunları kaydetti:

  "Tarihi yeniden yazmak istiyorlar. Kudüs'e olan büyük yakınlığımızı göz ardı ediyorlar ve Mescid-i Aksa'daki statükoyu değiştirmeye çalıştığımızı öne sürüyorlar. 'Aksa'yı yıkmak istediğimiz' ya da 'Müslümanlar'ın buradaki ibadetlerine müdahele etmek istediğimiz" gibi yalanlar yayıyorlar. Bundan daha büyük bir yanlışlık olamaz."


  Görüş Bildir