Euro
11.0931
0.6%
Dolar
9.5626
0.87%
Altın
552.98
0.92%
Borsa
1.518
-0.07%
Bitcoin
566.297
-2.18%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  New York'ta seyahat yasağı kaldırıldı

  ABD'nin kuzeydoğusunu etkileyen kar fırtınası, bir çok bölgede hayatı felç etmeye devam ederken, New Jersey ve New York'taki seyahat yasağı kaldırıldı.
  • 28.01.2015 - 09:03
  New York'ta seyahat yasağı kaldırıldı

  new york

  Daha önce yaptığı açıklamada, New York'un ''tarihin en büyük kar fırtınasına maruz kalacağını'' bildiren New York Belediye Başkanı Bill de Blasio düzenlediği basın toplantısında, tehlikenin büyük ölçüde geçtiğini ifade etti.

  OKULLAR YARIN AÇILACAK

  New York'ta metro ve şehir içi otobüs seferleri yeniden başlarken, seferler sınırlı sayıda ve hafta sonu programına göre gerçekleştiriliyor. Okullar bugün kapalı kalırken, yarın eğitime açılacak.

  New York ta seyahat yasağı kaldırıldı #2

  SEYAHAT YASAĞI KALKTI

  New Jersey Valisi Chris Christie eyalet genelindeki seyahat yasağını sabah 7.30'dan itibaren kaldırdı. New York Valisi Andrew Cuomo da New York  kenti ile Westchester, Nassau, Dutchess, Orange, Putnam, Rockland ve Ulster'deki seyahat yasağının kaldırıldığını açıkladı. New York'un Long Island bölgesinde bulunan Suffolk'daki yasak ise devam ediyor.

  UÇUŞLAR SINIRLI

  Hartford, Providence ve LaGuardia havaalanlarının hala kapalı olduğu ABD'nin kuzeydoğusunda, John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı ve Newark Liberty Uluslararası Havalimanı'nın açık olmasına rağmen bu hava alanlarındaki uçuşlar sınırlı ölçüde gerçekleştiriliyor. JFK Havalimanı başta olmak üzere bir çok hava alanında uçak yolcularının, banklarda ve yerlerde uyuduğu görüldü.

  New York ta seyahat yasağı kaldırıldı #3

  TÜM GEÇİŞLER KAPALI

  George Washington Köprüsü, Lincoln ve Hudson Tüneli dahil, Hudson Nehrinden, acil yardım araçları dışında tüm geçişler kapalı tutuluyor. Amtrak tarafından güneye yapılan tren seferleri yeniden başlarken, kuzeydeki New England bölgesine seferler hala yapılamıyor.

  15 BİN 500 KİŞİ ELEKTRİKSİZ KALDI

  New York'un Long Island bölgesinde 17 yaşında bir gencin hayatını kaybetmesine neden olan fırtına, New Jersey'den Maine'e uzanan bölgede ve çoğunluğu Massachusetts ve Rhode Island eyaletinde olmak üzere toplam 15 bin 500 abonenin sabah saatlerinden itibaren elektriksiz kaldığı bildirildi.

  New York ta seyahat yasağı kaldırıldı #4

  5 EYALET ACİL DURUM İLAN ETMİŞTİ

  ABD'nin kuzeydoğusunda 7 eyaleti vuran fırtına nedeniyle acil durum ilan eden eyaletlerin sayısı 5'e çıkmıştı. Bir çok bölgede hayat durma noktasına gelirken, yüksek binaların ve gökdelenlerin yoğun olduğu New York'un Manhattan bölgesinde sokaklar tamamen boş kalmıştı.

  ALARM ZİLLERİNİ ERKEN ÇALMA ÖZRÜ

  Fırtınanın şiddetinin tarihi boyutlarda olacağını bildiren ABD Ulusal Meteoroloji Dairesi'nin Philadelphia/Mount Holly Hizmet bölgesine bakan meteoroloji uzmanı Gary Szatkowski, internet üzerinden yaptığı açıklamada bölgesindeki kent ve eyalet yetkililerinden ve halktan, kar fırtınası uyarısı yüzünden özür diledi.

  New York ta seyahat yasağı kaldırıldı #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir