Euro
15.1804
-0.41%
Dolar
13.3830
-0.31%
Altın
794.1540
-0.20%
Borsa
2,014.94
-1.33%
Bitcoin
579.004
0.56%
8ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 8 C

  'Panama Belgeleri'ni duyuran gazeteci öldürüldü

  Malta'da yolsuzluk haberlerini gündeme taşıyan muhalif blog yazarı, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetti
  • Özel Haber
  • 17.10.2017 - 13:05
  'Panama Belgeleri'ni duyuran gazeteci öldürüldü

  Malta'nın muhabirlik ve aynı zamanda blog yazalığı yapan ve yolsuzluk dosyaları olarak bilinen "Panama Belgelerini" ortaya çıkartan Daphne Caruana Galizia, aracına konulan bombanın infilak etmesi sonucu yaşamını yitirdi.

   Panama Belgeleri ni duyuran gazeteci öldürüldü #1

  BOMBALI SALDIRI İLE CAN VERDİ

  Malta'da Mosta kenti yakınlarındaki evinden ayrılmasından kısa süre sonra, Galizia'nın kullandığı araçta patlama meydana geldi.

  Panama Belgeleri'ni duyuran gazeteci öldürüldü VİDEO

   Panama Belgeleri ni duyuran gazeteci öldürüldü #2

  Yerel medya, olayın ardından Galizia'nın çocuklarından birinin patlama sesini duyarak dışarıya koştuğunu bildirildi. Bu yıl içinde Galizia'yı sert bir şekilde eleştiren Başbakan Joseph Muscat, saldırıyı kınarken, olayı "barbar bir saldırı" olarak tanımladı.

  PANAMA BELGELERİ CANINDAN ETTİ

  Galizia için ani ölümün arkasından tören düzenlendi. Törene çok sayıda siyasi ve politikacı katılırken sevenleri, yakınları ve meslektaşları da onu son yolculuğunda yalnız bırakmadı, gözyaşları sel oldu aktı.

   Panama Belgeleri ni duyuran gazeteci öldürüldü #3

   Panama Belgeleri ni duyuran gazeteci öldürüldü #4

  Olayın bir suikast olduğuna ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak ve bunun da "hayatının işi" olarak görülen "Panama Belgeleri" nedeniyle gerçekleştirilen bir infaz olarak tahmin ediliyor. Panama Belgeleri ni duyuran gazeteci öldürüldü #5


  Görüş Bildir