Pezeşkiyan: Uluslararası sınırların değişiminden yana değiliz
İHA

İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Mesut Pezeşkiyan, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Ermenistan ile ikili ilişkilere önem verdiklerini vurgulayan Pezeşkiyan, "Ermenistan ile sınırımız kısa olabilir, ancak bu sınırları barışçıl yaşamın ve umudun sınırları olarak görüyoruz" dedi.

"Sınırların değişiminden yana değiliz"

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki barış görüşmelerine destek verdiklerini belirten Pezeşkiyan, ülkelerin toprak bütünlüğünden yana olduklarını ifade ederek, "Uluslararası sınırların değişiminden yana değiliz. Ermenistan’ın komşu ülkeler arasında özel bir yeri var" dedi.

Paşinyan, seçim başarısını kutladı

Ermenistan Başbakanı Paşinyan ise, Pezeşkiyan'ı seçimleri kazanmasından dolayı tebrik ederek, kendisine başarılar diledi.

Pezeşkiyan, Aliyev ile de görüştü

Cumhurbaşkanı Pezeşkiyan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Aliyev, Pezeşkiyan'ı seçimlerde elde ettiği zaferden dolayı tebrik etti. Pezeşkiyan, Aliyev'e teşekkür ederek, iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesine olan bağlılığını vurguladı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)