Petrol
112.6
0.50%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
471.036
-2.64%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  PKK'lı İtalyanlara operasyon

  İtalyan polisi terör örgütü YPG/PKK mensubu olduğu belirlenen İtalyanların evinde baskın düzenledi.
  • AA
  • 15.09.2018 - 13:04
  • Güncelleme : 15.09.2018 - 13:55
  PKK'lı İtalyanlara operasyon

  İtalyan ANSA ajansının haberine göre, ülkenin batısındaki Sardinya Adası'nda polisin terörle mücadele biriminin "yurt dışındaki savaş faaliyetleri" kapsamında yürüttüğü operasyon çerçevesinde terör örgütü YPG/PKK mensubu olduğu tespit edilen bir İtalyan terörist ile diğer iki İtalyan'ın evlerinde arama yapıldı.

  IRAK'TAN SURİYE'YE GİDECEĞİ TESPİT EDİLDİ

  Polisin kıskaca aldığı üç kişinin Sardinya Adası'nın orta kısmındaki Nuoro ile güneyindeki Cagliari'de ikamet ettiği belirlendi. Bu üç kişiden YPG/PKK mensubu olduğu netleşen Pierluigi Caria isimli teröristin ise yakın zamanda Irak'a oradan da Suriye'ye gideceği tespit edildi. Bu nedenle örgüt mensubu Caria'nın pasaportuna Cagliari Mafyayla Mücadele Müdürlüğünce önleyici tedbir kapsamında el konuldu.

  İKİ TERÖRİST BİR FOTOĞRAFTAN TESPİT EDİLDİ

  Üç kişiye karşı yürütülen soruşturmanın iki YPG/PKK örgüt mensubunun bulunduğu bir fotoğrafın yayılmasının ardından başlatıldığı öğrenildi. Fotoğrafta, yüzleri yarı kapalı şekilde bulunan ve kamuflaj kıyafetleri giyen iki örgüt mensubundan birinin kalaşnikof silahı taşıdığı, diğerinin ise sol yumruğu havada şekilde görüldüğü bilgisi paylaşıldı. Kimlik tespitinin, fotoğrafta örgüt mensuplarının arkalarında bulunan Fransa Bretonya'da bulunan sözde "faşizm karşıtı" bir örgüte ait bayrak ile Sardinya bayrağından yola çıkılarak yapıldığı aktarıldı.

  PKK lı İtalyanlara operasyon #1

  18 ŞUBAT'TA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

  Fotoğrafta yüzleri kapalı şekilde görülen iki teröristin Fransız Olivier Francois Jean Le Clainche ile İtalyan Pierluigi Caria olduğu belirlendi. "Kendal Breizh" kod adlı Fransız uyruklu Olivier Francois Jean Le Clainche, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de terör örgütü YPG/PYD/PKK’ya yönelik Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 18 Şubat’ta etkisiz hale getirilmişti.

  Caria ise İtalyan Ceza Kanunu'nun "terörizm ve devleti yıkma amacıyla şiddet içerikli eylemlerde bulunmayı" düzenleyen 270. maddesi kapsamında suçlanıyor. 270. madde, "yabancı bir devlet, kurum veya uluslararası kuruluşa karşı terörizm amacıyla işlenen şiddet içerikli eylemleri" de kapsıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir