Petrol
113.77
2.38%
Euro
17.5121
0.24%
Dolar
16.3118
-0.32%
Altın
969.01
-0.59%
Borsa
2449
0.00%
Bitcoin
484.381
-1.02%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Rusya'da operasyon hazırlığındaki Ukrayna istihbaratına baskın

  Rus istihbaratı, gizli operasyon düzenlemek isteyenlere karşı operasyon yaptı.
  • İHA
  • 20.08.2020 - 16:50
  Rusya'da operasyon hazırlığındaki Ukrayna istihbaratına baskın

  Rusya’da gizli operasyon hazırlığında olduğu belirtilen Ukrayna istihbaratında çalışan 2 Ukraynalı ile suç örgütüne üye 7 Rus vatandaşı gözaltına alındı.

  Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından yapılan açıklamada, Rusya’da Ukrayna İstihbaratının operasyon hazırlığında olduğunun tespit edilmesi üzerine baskın yapıldığı belirtildi.

  50 BİN DOLAR AVANS

  FSB’nin açıklamasına göre, Ukrayna istihbaratı, ülkedeki Rusya yanlısı ayrılıkçıların liderlerinden birine gizli operasyon kararı aldı. Bunun üzerine Rus suç örgütü ile iletişim kuran Ukrayna istihbaratı bu örgüte avans olarak 50 bin dolar para gönderdi.

  Ardından Ukrayna istihbaratından kişiler Rusya’ya geldi. Suç örgütü ve Ukrayna İstihbaratı arasında yapılan gizli görüşmeler, para akışları Rus istihbaratına takıldı.

  Rusya’da operasyon hazırlığındaki Ukrayna istihbaratına baskın ViDEO

  OPERASYONA KARŞI OPERASYON

  Rus istihbaratının takibindeki Ukrayna istihbarat elemanları ve Rus suç örgütünden bazı kişiler operasyonu başlatmak üzereyken Rus istihbaratı karşı operasyon yaptı.

  Rusya Federal İstihbarat Servisi çalışanları tarafından yapılan operasyonda Rus suç örgütüne mensup Makarov T.B, Mishchenko M.S., Kapkaeva O.D., Kormich A.M., Pyzin M.Y., Moroz E.A. ve Dolgov V.V gözaltına alındı.

  Rusya da operasyon hazırlığındaki Ukrayna istihbaratına baskın #1

  GÖZALTINA ALINDILAR

  Rus suç örgütü mensuplarının yanında bulunan ve Ukrayna istihbaratı elemanı olduğu iddia edilen Andrey Baydala ve Igor Mişçenko da gözaltına alındı.

  FSB, Ukrayna istihbaratının bu gibi operasyonlara benzer başka girişimlerinin de bulunduğunu bu operasyonların da deşifre edildiğini bildirirken, Ukrayna istihbaratının yakalamak istediği milis liderin ismi kamuoyuna duyurulmadı.

  Gözaltına alınan kişilerin işlemlerinin devam ettiği açıklandı.

  Rusya da operasyon hazırlığındaki Ukrayna istihbaratına baskın #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir