Petrol
94.41
-0.01%
Euro
18.2236
0.20%
Dolar
18.5756
-0.05%
Altın
1.022
0.00%
Borsa
3554
0.00%
Bitcoin
375.051
-1.34%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Suriyeliler PYD'yi protesto etti

  Suriyeliler PYD'yi protesto etti

  Cerablus'ta çeşitli etnik gruplardan Suriyeliler, PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'yi protesto etti.
  • AA
  • 30.09.2016 - 22:14

  Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin kuzeyinde terör tehditlerine karşı başlatılan harekatın simge şehri Cerablus, rejim güçleri ve terör örgütlerinin zulmünden kaçan ailelerin sığındığı bir alan haline geldi.

  SURİYE'YE ÖZGÜRLÜK PYD DIŞARI SLOGANLARI

  Özellikle terör örgütü PYD'nin baskıları nedeniyle ilçeye gelen Suriyeliler ise örgüte tepki göstermek amacıyla cuma namazı sonrası Saray Meydanı'nda toplandı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu grup, ellerindeki bayraklarla "Suriye'ye özgürlük, PYD dışarı" sloganları atarak, uzun süre yürüdü.

  Suriyeliler PYD yi protesto etti #1

  HALK PYD'YE KARŞI AYAKLANDI

  Gruptakiler daha sonra güvenlik önlemleri altında İstasyon Meydanı'na kadar yürüyüp, terör örgütü PYD aleyhine slogan atıp tepki gösterdi. Eylem yaklaşık 2 saat sürdü. Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus'un özgürleştirilmesinde etkin rol oynayan Sultan Murad Tümeni komutanlarından İsmail Arap, Suriyeliler'in artık özgürce yaşamak istediklerini ve bu nedenle kendilerine zulmeden PYD'ye karşı ayaklandığını söyledi.

  Suriyeliler PYD yi protesto etti #2

  PYD İŞGAL ETTİĞİ YERLERDEN ÇEKİLSİN

  Bu olumsuzlukların biteceğine inandığı belirten Arap, "Suriyeliler, PYD'nin işgal ettiği Şuyuh ve Sırın bölgelerinden çekilmesini istiyor, bunun için ayaklandılar. Bu da gösteriyor ki Suriye halkı bir bütündür ve Allah'ın izniyle PYD ve DAEŞ buradan çıkarılacaktır. Allah'ın izniyle bunu gerçekleştireceğiz." dedi.

  Suriyeliler PYD yi protesto etti #3

  Suriyeliler PYD yi protesto etti #4

  Suriyeliler PYD yi protesto etti #5

  Suriyeliler PYD yi protesto etti #6

  Suriyeliler PYD yi protesto etti #7


  Görüş Bildir