Petrol
75.45
-0.92%
Euro
19.6732
-0.07%
Dolar
18.6395
0.01%
Altın
1.078
0.59%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.273
-0.38%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Trump, Harvard'dan korona yardım parasını geri istedi

  Koronavirüs yardımı kapsamında yaklaşık 9 milyon dolar olan Harvard Üniversitesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın sert tepkisine maruz kaldı.
  • AA
  • 22.04.2020 - 12:28
  Trump, Harvard'dan korona yardım parasını geri istedi

  Koronavirüs, ABD Başkanı Donald Trump ile Harvard Üniversitesi'ni karşı karşıya getirdi.

  Trump, üniversiteden, koronavirüs salgını yardımı çerçevesinde aldığı yaklaşık 9 milyon doları iade etmesini talep etti.

  BBC'nin haberine göre; Trump, dün koronavirüs brifingi sırasında bir gazeteciye, dünyanın en zengin yükseköğretim kurumları arasında yer alan Harvard Üniversitesi'nin aldığı yardım parasını iade etmesini istediğini söyledi.

  "PARAYI GERİ ÖDEYİN"

  Trump, "Geri ödemek zorundalar. Bu hoşuma gitmedi. (Para) işçiler içindi, dünyadaki en zengin eğitim kurumlardan biri için değil." ifadesini kullandı.

  Trump, Harvard dan korona yardım parasını geri istedi #1

  HARVARD'A 8.6 MİLYON DOLAR

  Harvard Üniversitesi, Trump'ın geçen ay imzaladığı 2,2 trilyon dolarlık Koronavirüs Yardım, Destek ve Ekonomik Güvenlik Gözetimi Yasası çerçevesinde 8.6 milyon dolar aldığını kabul etti.

  ÜNİVERSİTEDEN YANIT YOK

  Bağış fonunun değeri 40 milyar dolar olan, dünyanın en zenginleri arasında yer alan üniversiteden, yardım parasını geri ödeyeceğine dair açıklama gelmedi.

  Trump, Harvard dan korona yardım parasını geri istedi #2

  PARA, ACİL DURUMDAKİ ÖĞRENCİLERE YARDIMDA KULLANILACAK

  Harvard Üniversitesi'nin Twitter hesabında, "acil yükseköğretim fonlarının, koronavirüs salgını nedeniyle acil finansal ihtiyaçları bulunan öğrencilere doğrudan yardım sağlamak için kullanılacağı" belirtildi.

  Üniversite ayrıca, salgın sırasında öğrencilere seyahat, oturum ve online eğitim masrafları için finansal yardımda bulunduğunu bildirdi.


  Görüş Bildir