Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
586.523
-1.29%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Trump, heykelleri koruma için kararname imzaladı

  Siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucunda ölümünün ardından yaşanan gösterilerde, tarihi anıt ve heykellerin yıkıldığı ABD'de Başkan Donald Trump, 'heykelleri koruma' kararnamesine imza attı.
  • AA
  • 27.06.2020 - 07:24
  Trump, heykelleri koruma için kararname imzaladı

  ABD Başkanı Trump, ülkedeki tarihi anıt ve heykellerin korunmasını öngören başkanlık kararnamesini imzaladığını, Twitter hesabından duyurdu.

  "SALDIRGANLARI UZUN HAPİS CEZALARI BEKLİYOR"

  Trump, açıklamasında, "Amerikan anıtlarını ve heykellerini korumak ve son dönemde yaşanan şiddet içeren suçlarla mücadele için çok güçlü bir kararnameyi imzalama imtiyazına eriştim. Büyük ülkemize karşı bu yasa dışı eylemlere başvuranları uzun hapis cezaları bekliyor." ifadelerini kullandı.

  Trump, heykelleri koruma için kararname imzaladı #1

  "HAFTA SONU WASHİNGTON'DAYIM"

  Öte yandan Trump, hafta sonunu New Jersey'de kendisine ait tatil yerleşkesinde geçirmekten vazgeçtiğini belirterek Washington'da kalıp kanun ve nizamın uygulandığından emin olmayı tercih ettiğini kaydetti.

  Trump, heykelleri koruma için kararname imzaladı #2

  IRKÇILIK KARŞITI GÖSTERİLERDE HEYKELLERE SALDIRI

  25 Mayıs'ta Minneapolis kentinde siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından ülke genelinde yaklaşık 2 hafta süren geniş katılımlı gösteriler düzenlenmişti.

  Trump, heykelleri koruma için kararname imzaladı #3

  Bu gösteriler esnasında ve sonrasında ülkenin farklı yerlerindeki kölelik yanlısı tarihi şahsiyetlere ait heykeller, göstericiler tarafından hedef alınmış; bazıları yıkılmıştı.

  Trump, ABD’deki tarihi anıt ve heykellere zarar vermeye çalışanlara karşı sert yaptırımlar uygulamak için adım atılacağının sözünü vermişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir