Petrol
97.85
1.60%
Euro
18.4213
0.79%
Dolar
17.854
-0.25%
Altın
1.03
-0.27%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
426.277
2.38%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C
  Trump'tan BM ülkelerine uyarı: Oylarınızı kaydediyoruz

  Trump'tan BM ülkelerine uyarı: Oylarınızı kaydediyoruz

  ABD Başkanı Trump, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına karşı BM Genel Kurul'da lehte oy verecek ülkelere 'finansal desteği keseriz' uyarısında bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 20.12.2017 - 20:49

  TRUMP'TAN EKONOMİK DESTEK TEHDİDİ

  ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına karşı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na getirilecek tasarıya lehte oy kullanan ülkelere finansal desteği kesme tehdidinde bulundu.

  OYLARI İZLİYORUZ

  Trump, Beyaz Saray’da yapılan kabine toplantısı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, BM Genel Kurulu'nda oy kullanacak ülkelere işaret ederek, “Yüz milyonlarca dolar, hatta milyarlarca dolar alıyorlar ve bize karşı oy veriyorlar. Bu oyları izliyoruz, kaydedeceğiz. Dikkate almıyoruz.” dedi.

  Trump tan BM ülkelerine uyarı: Oylarınızı kaydediyoruz #1

  YARIN KUDÜS TASARISI OYLANACAK

  Mısır tarafından Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne sunulan ve ABD Başkanı Donald Trump’a Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımaktan vazgeçme çağrısı yapan karar tasarısı yarın oylanacak.

  Türkiye'nin öncülüğünde Mısır tarafından BMGK gündemine getirilen ve "ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul ettiği" kararın hukuken geçersiz sayılmasını öngören tasarı, ABD tarafından veto edilmişti.

  Trump tan BM ülkelerine uyarı: Oylarınızı kaydediyoruz #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir