Dolar
6.8544
0.108%
Euro
7.7243
0.24%
Altın
1769.15
-0.0621%
Borsa
115901.76
0.5088%
G. Altın
389.881
-0.0107%
Bitcoin
63113.18
-0.6652%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Antalya'da yurt müdüründen öğrenciye dayak iddiası

  Antalya'da yurt müdüründen öğrenciye dayak iddiası

  Antalya’da bir özel öğrenci yurdunda kalan ortaokul öğrencisinin, yurt müdürü tarafından darbedildiği iddia edildi.
  • İHA
  • 07.03.2019 - 11:07

  Antalya'da yurt müdüründen öğrenciye dayak iddiası #1

  Antalya'da ortaokul öğrencilerinin bulunduğu özel yurtta yatılı olarak kalan Celal Sönmez Ortaokul öğrencisi M.E.S., okulda müdür olarak görev yaptığı iddia edilen Mustafa G.’ye giderek, parasının kaybolduğunu söyledi. Bunun üzerine öğretmen çocuğa kızarak, parasının nasıl kaybolduğunu sordu.

  Daha önce de öğrenciye şiddet uygulayan yurt müdürü, öğrenciye yardımcı olmak yerine onu kameralar kaydetmesin diye tuvalate götürerek dövdüğü iddia edildi. Vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar oluşan öğrenci ablasının yardımıyla müdürden şikayetçi oldu.

  "SENİ KAMERALAR ÖNÜNDE DÖVMEM"

  Müdür Mustafa G., daha sonra M.E.S.’yi alarak "Seni kameralar önünde dövmem." diyerek tuvalete götürdü ve tekme tokat dövdü. Durum üzerine M.E.S. ablasını arayarak durumu anlattı.

  Antalya'da yurt müdüründen öğrenciye dayak iddiası #2

  Antalya'da yurt müdüründen öğrenciye dayak iddiası ViDEO

  ŞİKAYETÇİ OLDULAR

  Okula gelen abla, kardeşini alarak önce hastaneden darp raporu aldı daha sonra ise Aksu Polis Karakoluna giderek Mustafa G.'den şikayetçi oldu. Öte yandan çocuğun vücudunda bulunan morluklar ise dikkatlerden kaçmadı.

  "BİR YILDIR KARDEŞİMİ DÖVÜYORMUŞ"

  Kardeşinin bir yıldır aynı yurtta kaldığını ifade eden Güner S., "Bir yıldır dayağa maruz kalmış, şiddete uğramış, tehdit edilmiş. Artık çocuk son evreye gelmiş. Akşam ağlayarak bizi aradı. Biz de hemen hastaneye giderek darp raporu alarak polis karakolunda şikayetçi olduk. Bütün çocuklar aynı şiddete maruz kalmış. Biz kardeşimi eğitim alsın diye gönderdik, dövülsün diye göndermedik. Kardeşimi önce tuvalete götüreceğini söylemiş. Sonra orada dövmüş. Böyle bir eğitimci olamaz." dedi.

  Antalya'da yurt müdüründen öğrenciye dayak iddiası #3

  "KAMERA İZLENSE NELER OLDUĞU ANLAŞILIR"

  Şiddete maruz kalan 13 yaşındaki M.E.S. ise, "Ben her hafta yurda korku ile gidiyordum. Hoca beni dövecek mi diye korkuyordum. Hoca bana ‘Seni tuvalete sokarak kameralar önünde dövmem’ dedi. Tuvalette benim boğazımı sıktı. Burada benim boğazımda parmak izleri var. Bana yumruk vurdu, tekme attı. En son dün benim param kayboldu. Ben de hocanın yanına gittim. Bana yine seni kameralar önünde dövmem dedi. Sonra kafama 4-5 kez vurdu. Sonra ben koltuğa oturdum. Kalkarsan seni döverim dedi. Zaten yurttaki bütün kameralar izlense orada neler olduğu ortaya çıkar." diye konuştu.

  Antalya'da yurt müdüründen öğrenciye dayak iddiası #4

  Görüş Bildir