Petrol
97.58
-0.44%
Euro
18.4178
0.09%
Dolar
17.9446
0.07%
Altın
1.038
-0.10%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.846
-0.35%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Bilim otobüsüyle köy köy geziyor

  Bayburt'ta öğretmen Emre Özel, tamir ettirdiği hurda otobüsle köy çocuklarını bilimle tanıştırıyor.
  • DHA
  • 29.05.2018 - 14:46
  Bilim otobüsüyle köy köy geziyor

  Bayburt’un Demirözü ilçesi Beşpınar köyündeki Şehit Gürcan Yavuz İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Emre Özel, otobüsü astronomiden, fiziğe, matematikten, coğrafyaya kadar deney setleri ile donatarak Gezici Bilim Merkezi’ne dönüştürdü.

  Emre Özel, otobüsle Anadolu köylerini geziyor, öğrencilere deneyler yaptırarak bilime ilgilerini çekmeye çalışıyor.

  ÇOCUKLARI BİLİMLE TANIŞTIRIYOR

  Öğretmen Emre Özel, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait hurda otobüsü alarak tamir ettirdi. İçerisini deney setleri ile donatan Özel, görev yaptığı köy okulundan başlayarak çocukları bilim otobüsüyle buluşturuyor, deneyler yaptırıyor, çocukların bilim ve teknoloji ile tanışmaları sağlıyor.

  Bilim otobüsüyle köy köy geziyor #1

  PROJE DESTEK GÖRÜYOR

  Bir şoför eşliğinde Bayburt’un köy okullarını dolaşan Emre Özel'in çalışmasına uzay çadırının dahi yer aldığı otobüse öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

  Çocuklar, uzay terazisine çıkarak Satürndeki ağırlıklarını ölçebildiği Gezici Bilim Merkezi’nde uzay terazinin içine girerek yıldızlara dokunuyor, meteoroloji istasyonunda hava tahmini yapabiliyor. Projeye, ilçe ve il milli eğitim müdürleri ile kaymakam ve vali de destek veriyor.

  Bilim otobüsüyle köy köy geziyor #2

  AMAÇ ÇOCUKLAR FAYDALANSIN

  Ülkede yüzde 10’un yaşadığı kırsal kesimdeki nüfusun bilim ve teknolojiden mahrum kaldığını belirten Emre Özel, Anadolu çocuklarının bu olanaklardan yararlanması için proje geliştirdiğini söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir