Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
567.396
3.61%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Öğrenciler kamera karşısında İngilizce öğreniyor

  Öğrenciler kamera karşısında İngilizce öğreniyor

  Gaziantep'teki bir ortaokulda başlatılan proje sayesinde daha önce İngilizce dersine ön yargıyla yaklaşan öğrenciler, bu dili konuşmak için birbirleriyle yarışır hale geldi.
  • AA
  • 20.03.2019 - 15:48
  • Güncelleme : 20.03.2019 - 16:45

  İngilizce öğretmeni Soner Özyurt'un öncülüğünde Gaziantep'teki Kıbrıs Ortaokulu'nda başlatılan İngilizce Haber Bülteni projesi kapsamında öğrenciler, stüdyo ortamına çevrilen sınıfta, kamera karşısına geçerek haber sunuyor.

  Böylece çocuklar, hem özgüven kazanıyor hem de eğlenerek İngilizce öğreniyor. Sosyal medyada yayınlanan videoları izleyen okuldaki öğrenciler, geçmişte sıkıldıkları ve önyargıyla yaklaştıkları İngilizceyi öğrenerek, projeye dahil olmak istiyor.

  BAŞARI SEVİYELERİ YÜKSELDİ

  İngilizce dersinin yanında matematik, Türkçe ve sosyal bilgiler derslerinin de oyunlar eşliğinde işlendiği okulda, sosyal projeler sayesinde öğrencilerin devamsızlık oranları azalırken başarı seviyeleri de arttı.

  Öğrenciler kamera karşısında İngilizce öğreniyor #1

  İNGİLİZCE HABER SUNUYORLAR

  Kıbrıs İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Ökkeş Hançer, klasik eğitim anlayışının dışına çıkarak öğrencileri farklı alanlarda yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi.

  Öğrencilerin derslere olan ilgilerini artırmak ve canlı tutmak için çeşitli projeler geliştirdiklerini, bunlardan birinin de 'İngilizce Haber Bülteni' olduğunu anlatan Hançer, çalışma kapsamında öğrencilerin kamera karşısına geçerek İngilizce haber sunduğunu, bunun da tüm öğrencilerin dikkatini çektiğini kaydetti.

  Öğrenciler kamera karşısında İngilizce öğreniyor #2

  Öğrenciler kamera karşısında İngilizce öğreniyor VİDEO

  EĞLENCE VE ÖĞRENME BİR ARADA

  Hançer, "Sözel ve sayısal derslerin, eğlenceli bir şekilde öğrenilmesini sağlıyoruz. Biz sadece akademik başarı olarak ilerlemeyeceğiz. Sporda, kültürde ve sanatta da ilerleyeceğiz. Kültür ve sanatın altyapısını da oluşturmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin yeteneklerine göre yönlendirilmesine destek oluyoruz. Bu etkinlikler sayesinde başarı düzeyi artan öğrencilerimiz var. Bu da bizleri çok çok sevindiriyor." dedi.

  Öğrenciler kamera karşısında İngilizce öğreniyor #3

  DEVAMSIZLIKLAR AZALDI

  Hançer, "Bulunduğumuz mahalle biraz daha kenar bir semt. Daha önce okulumuzda devamsızlık yapan çok fazla öğrenci vardı. Öğrenciler kendilerini okula ait hissetmiyorlardı. Bu durumu önceden tespit ederek projeler üretmeye başladık. Projeler sayesinde öğrencilerimizin devamsızlığı azaldı, okula ilgileri ve başarıları artmaya başladı. Kaybedecek hiçbir öğrencimiz yok, hepsini kazanmak zorundayız." diye konuştu.

  Öğrenciler kamera karşısında İngilizce öğreniyor #4

  "ÖĞRENCİLERE ÖZGÜVEN KAZANDIRIYORUZ"

  İngilizce öğretmeni Soner Özyurt, "Çocukların İngilizce konusunda vizyonlarının genişlemesini istiyoruz. Öğrencilerimize özgüven kazandırmaya ve önyargılarını kırmaya çalışıyoruz. Sosyal medyadan görüntüleri yayınladıktan sonra onlarca öğrenci başvuruda bulundu. Her teneffüste sıra oluşuyor." ifadelerini kullandı.

  Öğrenciler kamera karşısında İngilizce öğreniyor #5


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir