Petrol
104.04
1.24%
Euro
17.4337
-0.19%
Dolar
16.9779
0.03%
Altın
967.5
0.48%
Borsa
2371
1.46%
Bitcoin
344.117
0.92%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Öğrencileri için okulda hobi bahçesi yaptılar

  Kayseri'de öğretmenler, koronavirüs nedeniyle okuldan uzak kalan öğrencileri için geri dönüşüm malzemelerini kullanarak hobi bahçesi oluşturdu.
  • AA
  • 24.05.2020 - 03:46
  • Güncelleme : 24.05.2020 - 03:46
  Öğrencileri için okulda hobi bahçesi yaptılar

  Talas ilçesindeki Durak Hava Demir İlk ve Ortaokulu Müdürü Hakan Tatlı ve Müdür Yardımcısı Özlem Durukan, koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan öğrencilerine, okula gelecekleri gün için sürpriz yapmak istedi.

  SEBZE BAHÇESİ VE KÜMES YAPTILAR

  Geri dönüşüm malzemelerini kullanarak öğrencilerine yaşam alanı sunmak isteyen Tatlı ve Durukan, öğretmenlerin de çabasıyla, meyve kasalarından raf, bidon ve araba lastiklerden saksı, paletlerden masa ve kanepe yaptı.

  Öğretmenler, özledikleri öğrencileri için domates ve salatalık gibi sebzelerin ekildiği bahçe hazırladı, kümes inşa edip içine civciv koydu.

  Öğrencileri için okulda hobi bahçesi yaptılar

  "ÖRENCİNİN OKULUNA, ÖĞRETMENİNE İHTİYACI VAR"

  Okul Müdürü Tatlı, koronavirüs nedeniyle öğrencilerinden ayrı kaldıklarını belirtti.

  Salgın nedeniyle 13 Mart'tan itibaren okulların yüz yüze eğitime ara verdiğini anlatan Tatlı, "Bu süreçte uzaktan eğitim faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki bir okulun öğrenciye, bir öğrencinin okuluna, öğretmenine ihtiyacı var." dedi.

  Tatlı, bu süreçte okulu her sabah açtıklarını dile getirerek, "Öğrencilerimiz okula gelecekmiş gibi hazırlıklarımızı yaptık. Bahçelerimizi temizledik, ağaçlarımızı suladık. Bazı yeniliklerimizle yavrularımıza güzel bir ortam hazırlayıp, onlara 'Hoş geldiniz.' demeyi bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

  Öğrencileri için okulda hobi bahçesi yaptılar #1

  "GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR MALZEME KULLANDIK"

  Okul olarak geri dönüşüme önem verdiklerini vurgulayan Tatlı, şunları kaydetti:

  "Çocuklarımıza daha farklı neler yapabiliriz adına, onların gözlerine hoş gelebilecek, nefes alabilecekleri bir alan oluşturduk. Okulun eğitim öğretimin dışında bir yaşam alanı da olduğunu anlatmak ve hissettirmek istedik. Bu çocuklarımız da şanslı, bizler de çok şanslıyız. Yaptığımız çalışmalarda tamamen geri dönüştürülebilir malzemeler kullandık. Sürdürülebilir yaşamın temelinde atık ve geri dönüşüm felsefesi çok önemli. Bunu çocuklarımıza vermek önemli."

  Öğrencileri için okulda hobi bahçesi yaptılar #2

  PALETLERDEN BANK VE MASA

  Durukan da uzun süre okulda olmayan öğrencileri için güzel bir alan oluşturmak istediklerini söyledi.

  Hem çevreye faydalı olma hem de öğrencilerini sevindirme adına anlamlı bir çalışma yaptıklarını belirten Durukan, şu ifadeleri kullandı:

  "Temizlik malzemesi bidonlarını birbirine bağlayıp tırtıl şeklinde saksı yaptık. Onları kesip, boyayıp ve şekillendirip çiçek saksısı olarak değerlendirdik. Çocuklar daha eğlenceli ve sevimli görsün diye süsledik. Elektrik kablosu makarasını masaya çevirdik. Meyve kasalarından, saksılarımız için raf oluşturduk. Eski araba lastiklerini boyayıp süsleyerek içlerini çeşitli fidelerle ve çiçeklerle süsledik. Hem onların kazanılmasını hem de güzel görüntü oluşmasını sağladık. Bahçemize hem çiçek hem de sebze ektik. Çocuklar bir şeyin nasıl yetiştiğini görsün istedik. Birkaç civciv de aldık, çocuklarımız bir canlıya nasıl bakılır öğrensin istedik. Hobi köşesi çocukların ilgisini çeker diye düşündük."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir