Petrol
97.78
1.17%
Euro
18.3763
0.43%
Dolar
17.9364
-0.07%
Altın
1.037
0.57%
Borsa
2781
0.00%
Bitcoin
415.526
-4.22%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  TİKA'dan Macaristanlı öğrencilere destek

  TİKA, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan iki okulun Coğrafya sınıfının tadilatını tamamlayarak donanım desteğinde bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 24.02.2015 - 14:59
  TİKA'dan Macaristanlı öğrencilere destek

  tika

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan Varosmajori Lisesi ve Kos Karoly İlkokulu’nun Coğrafya sınıfının tadilatı yapılarak donanım desteğinde bulunuldu. TİKA, Macaristan’a yönelik proje ve faaliyetlerine devam ediyor.

  TADİLAT VE DONANIM DESTEĞİ

  Bu kapsamda Macaristan’da özellikle ecdad yadigarı eserlerin restorasyonuna yönelik projeler gerçekleştiren TİKA, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan Varosmajori Lisesi ve Kos Karoly İlkokulu’nun Coğrafya sınıfına tadilat ve donanım desteğinde bulunarak projelerine bir yenisini daha ekledi.

  AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ

  TİKA, tarafından tadilat ve donanım desteği sağlanan Varosmajori Lisesi ve Kos Karoly İlkokulu Coğrafya Sınıfı’nın açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Varosmajori Lisesi ve Kos Karoly İlkokulu’nda düzenlenen törene, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlı'nun eşi Hülya Çavuşoğlu, TİKA Budapeşte Koordinatörü Havva Pınar Özcan Küçükçavuş, Varosmajori Lisesi ve Kos Karoly İlkokulu Müdürü Szebedei Tas, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

  TİKA dan Macaristanlı öğrencilere destek #2

  ÇAVUŞOĞLU AÇIKLAMALARDA BULUNDU

  Törende açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlı'nun eşi Hülya Çavuşoğlu, Macaristan’ın en seçkin okullarından birisi olan Varosmajori Lisesi ve Kos Karoly İlkokulu’nun TİKA tarafından yeniden düzenlenen Coğrafya Sınıfı’nın açılışında bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Söz konusu okuldan çok seçkin öğrencilerin yetişeceğini ifade eden Çavuşoğlu, ’’Eminim ki bu okuldan çok değerli öğrenciler yetişecek. Projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Karşılıklı işbirliği adına hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

  "KÜLTÜRÜMÜZ, TARİHİMİZ SÖZ KONUSU"

  Macaristan halkının Türk milletinin gönlünde ayrı bir yeri olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, “Her şeyden önce ortak kültürümüz, tarihimiz söz konusudur. Geçmişteki bu bağlarımızın ileride de devamını sağlama açısından bugün Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, bakanları, Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Toplantısı kapsamında bir takım siyasi, ekonomik, kültürel anlamda anlaşmalar imzalamak için bir araya gelmiş bulunmaktadırlar” diye konuştu.

  TİKA dan Macaristanlı öğrencilere destek #3

  "SİZLER BU ÜLKENİN GELECEĞİSİNİZ"

  Öğrencilere seslenen Çavuşoğlu, “Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Eğitime çok çok önem verdiğinizi biliyorum. Dolayısıyla bu sınıftan çok başarılı öğrenciler yetişeceğine inanıyorum. TİKA birçok alanda Macaristan’da önemli projelere imza atmaktadır. Eminim bu çalışmaları artarak devam edecektir. Açılışını yaptığımız söz konusu projede emeği geçen herekese teşekkür ediyorum” dedi.

  TİKA Budapeşte Koordinatörü Pınar Özcan Küçükçavuş ise, Macaristan’da eğitim alanında önemli bir projeyi gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, söz konusu projenin hayırlı olması dileğinde bulundu. Kurdela kesiminin ardından öğrencilerle toplu fotoğraf çektiren Çavuşoğlu törenin tamamlanmasıyla tören alanından ayrıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir