Petrol
111.75
0.57%
Euro
17.5809
0.64%
Dolar
16.3755
0.07%
Altın
972.7
-0.21%
Borsa
2428
0.00%
Bitcoin
481.987
-0.85%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C
  Amasra'da plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı

  Amasra'da plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı

  Bartın'ın Amasra ilçesine 60 binin üzerinde günübirlik ziyaretçi gelmesi nedeniyle plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı.
  • AA
  • 06.07.2016 - 17:26

  Amasra da plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı #1

  Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ünlü Bartın'ın Amasra ilçesine 60 binin üzerinde günübirlik ziyaretçi gelmesi nedeniyle plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı.

  YERLİ VE YABANCI TURİST AKIN ETTİ

  Helenistik, arkaik, klasik, Roma, Bizans, Ceneviz, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda eserin bulunduğu Amasra, tertemiz koyları ve kumsalları, az dalgalı denizi ve doğayla bütünleşen güzelliklerinin yanı sıra balık ağırlıklı mutfak kültürüyle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

  Amasra da plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı #2

  Yeşilin her tonu, denizin mavisiyle bütünleşen doğasıyla ilgi çeken ilçede, Büyük Liman ve Küçük Liman mevkisindeki plajlar bayramın ikinci gününde de tamamen doldu.

  "TARİHİ KALABALIK YAŞIYORUZ"

  Belediye Başkanı Emin Timur, AA muhabirine, ilçede 3 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonların tamamının dolduğunu, binlerce günübirlik turistin ilçeye akın ettiğini söyledi.

  Amasra da plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı #3

  Amasra da plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı #4

  Amasra da plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı #5

  Amasra da plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı #6

  Başta Ankara olmak üzere İstanbul, İzmir ve Antalya gibi illerden de çok sayıda ziyaretçi ağırladıklarını anlatan Timur, şöyle konuştu:

  "6 bin nüfuslu ilçemiz, günübirlik nüfusunun 10 katı turist ağırlıyor. İlçemizde tarihi kalabalık yaşıyoruz. Beklentimizin üzerinde turist geldi. Çok sayıda ziyaretçinin konaklama talebini karşılayamadık. İlçemiz Büyük Liman mevkisindeki plajımız tıklım tıklım doldu, şemsiye kuracak yer kalmadı. İlçe merkezindeki park sorunu nedeniyle araçlar ilçe girişindeki karayolunda kilometrelerce uzunlukta kuyruk oluşturdu. İlçe merkezindeki tüm otoparkların dolması nedeniyle sürücüleri, ilçe girişindeki mahallelere yönlendiriyoruz. Hediyelik eşya satılan Çekiciler Çarşısı'nda da yoğunluk yaşandı. Esnafımızın yüzü güldü. Bayram öncesinde ve sırasında aldığımız tedbirlerle sorunsuz bayram geçiriyoruz."

  Bu arada Bartın'ın İnkumu, Güzelcehisar, Tarlaağzı ve Çakraz sahillerinde de yoğunluk yaşandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir