Petrol
101.54
0.84%
Euro
17.6971
0.85%
Dolar
17.2821
0.39%
Altın
969.46
0.70%
Borsa
2414
0.24%
Bitcoin
355.277
2.45%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  Bahçeli ekonomideki hareketliliğe değindi

  Dövizdeki yükseliş hakkında konuşan Bahçeli, "Hükümet kaybetsin de nasıl kaybederse kaybetsin mantığında değiliz" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 29.11.2016 - 10:47
  Bahçeli ekonomideki hareketliliğe değindi

  Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Dolar'daki artışla ilgili şunları söyledi:

  DÜŞMANLARI GÜLDÜRMEYECEĞİZ

  "Ülke olarak ağır sorunlarla pekişmiş bir dönemden geçiyoruz. Sanki yarınsız bir hayatın bütün ağırlığını sırtımızda taşıyoruz. Bu ızdırap verici hal her insanımızın yüzünden açıkça okunmaktadır. Ülkemiz birçok cepheden saldırıya uğrayıp siyasi ve ekonomik operasyonları birbirini kollarken, bunlara set çekmek öncelikli görevdir. Düşmanları güldürmeyeceğiz, hainleri sevindirmeyeceğiz, ülkülerimizden dönmeyeceğiz. Türkiye'nin sahipsiz, kimsesiz olmadığını çürümüş çevrelere göstereceğiz. Zalimler Türk milletini hafife almanın bedelini dün ödediler, lüzumlu olması halinde yine ödeyecekler.

  BUNUN BENZERİNİ 2001 YILLARINDA DA YAŞAMIŞTIK

  Ekonomik dengeleler oynanarak, sıcak para kozu kullanarak Türkiye köşeye sıkıştırılmak istenmektedir. Hevesleri kursaklarında kalan hıyanet odakları son günlerde nabız yoklamaktadır. Biz bunun bir benzerini 2000-2001 yıllarında yaşamıştık. Bir gecede faiz ve döviz fırlamıştı.

  AYNI OYUN ŞİMDİ YENİDEN TEDAVÜLDEDİR

  Yaşanan ekonomik kriz yıllardır peşimizi bırakmadı. Türkiye'nin bağımsız ve dik duruşundan ürperen sıcak para lobisi ülkemizi terbiye etmeye zorladı. Aynı oyun, aynı tertip şimdi yeniden tedavüldedir.

  Bahçeli: Hükümet kaybetsin de nasıl kaybederse kaybetsin mantığında değiliz VİDEO

  HÜKÜMET KAYBETSİN DE NASIL KAYBEDERSE KAYBETSİN MANTIĞINDA DEĞİLİZ

  Hükümet kaybetsin de nasıl kaybederse kaybetsin mantığı içinde değiliz. Ekonomik saldırılara karşı aynı mevzideyiz. Ekonomi alarm vermektedir, tedbir almak lazımdır. Merkez Bankası üç ayaklı bir strateji geliştirmiştir. Zorunlu karşılıklar düşürülmüştür, ihracatçıların kredilerinde döviz yerine TL ile ödeme imkanı ve faiz artışıdır. Hükümet çevrelerinin faiz indirmekle ilgili görüşleri gündemdeyken, Merkez Bankası'nın faiz kararına sığınması AP kararıyla boşa düşmüştür. Türkiye ekonomi dar boğaza düşmüştür. Kur-faiz-enflasyon döngüsü milletimizi derinden yaralayacaktır.

  Bahçeli ekonomideki hareketliliğe değindi #1

  KAYMAK TABAKA İRADE GÖSTERİP FEDAKARLIK GÖSTERSİN, BANKALAR AZ KAR ETSİN

  Dövizdeki yükselişi tek başına küresel gelişmelerle ilişkilendirmek doğru değildir. Türkiye ekonomisinin gerek duyduğu reformları hayata geçirerek kriz severleri şaşkına çevirebiliriz. Milletimiz güçlükle ayakta durmaktadır. ÖTV zamları bunların en canlı kanıtıdır. Vatandaşlarımızın elinde, avcunda yoktur. Refah delik deşiktir. Türkiye ekonomisinden yamalar sökülmekte, dikişler patlamaktadır. Kaymak tabaka irade gösterip fedakarlık yapsın, bankalar daha az kar etsin ve harekete geçsinler. Ekonomik alaboranın külfetini vatandaşların sıtına yüklemek haksızlıktır. Hani tüm dünya bizi kıskanıyordu? Hani 14 yılda 3 Türkiye olmuştu?

  PES ETMEYECEĞİZ, TÜRK LİRASI TÜRK MİLLETİNİN DİRENCİDİR

  Türkiye ekonomisi yıprandıkça yalnızlaşmaktadır. Sorunlar ağırdır. Ekonomideki sorunlar hepimizi ilgilendirmektedir. Türkiye ekonomisinin kırılgan bünyesini tedavi etmek tek seçenektir. Küresel sermaye Türkiye'nin siyasi barometresine odaklanmıştır. Pes etmeyeceğiz. Türk lirasının kullanım alanı genişletilmeli, milli paramızın namusunu müdafaa etmeliyiz. Türk lirası Türk milletinin direncidir. Hükümet aldığı kararları daha derinleştirmelidir. Kararlı durursak hep birlikte bir millet, devlet olduğumuzu unutmazsak helal lokmamızı gaspetmeye kimsenin gücü yetmeyecektir."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir