![Ordu'da fındık hasattan önce tezgahlarda satışa çıktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/1200x675/resimler/diger/kok/2021/07/23/findik_9772.jpg)
Ordu’da fındık hasat sezonu öncesinde bazı üreticiler topladıkları yaş fındığı yol kenarında kurdukları tezgahlarda kilosu 20 liradan müşterilere sunuyor.
HASAT SEZONUNA 2 HAFTA KALDI
Fındık hasat sezonuna yaklaşık 2 hafta kalırken, tezgah üzerine dalından topladıkları yaş fındığı koyan üreticiler, genellikle gurbetçiler ve turistlere satış yaptıklarını, günlük kimi zaman 40 kilogram satış yaptıklarını belirttiler.
SEZON ÖNCESİ SATIŞ
Kara yolu kenarına yıllardır tezgah açarak yaş fındık satışı yapan Kadir Aktaş, fındık hasat sezonu öncesi kendi bahçelerinden yaş fındığı toplayarak satışa çıkardıklarını söyledi.
Ordu'da fındık hasattan önce tezgahlarda satışa çıktı ViDEO
“İKİZ FINDIK CİNSİNİ VERİYORUZ”
Olgunlaşan fındıkları toplayıp sattıklarını ve yoldan geçen gurbetçilerin talep gösterdiğini söyleyen Kadir Aktaş, “Her fındık olmadı, ikiz denilen bir fındık cinsi var, onu satıyoruz. Talep var.
“YOLCULAR VE GURBETÇİLER ALIYOR”
Yolcular alıyor, yoldan geçenler alıyor, gurbetçiler ve fındığı olmayanlar alıyorlar. Kilogramını 20 liradan veriyoruz. Günlük yaklaşık 10 saat burada bekliyoruz. Günlük ortalama 30-40 kilogram kadar satış yapıyoruz ama değişkenlik gösteriyor.” dedi.
Daha Fazla Yorum Yükle
0 Yorum Yapılmış