Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
276.900
-2.52%
5ºC
İstanbul
Bulutlu 5 C

  4 katlı bina oluşan çatlaklar nedeniyle boşaltıldı

  Trabzon’un Ortahisar ilçesinde 4 katlı bir bina, oluşan çatlaklar nedeniyle tedbir amaçlı boşaltıldı.
  • İHA
  • 20.02.2019 - 08:44
  • Güncelleme : 20.02.2019 - 08:44
  4 katlı bina oluşan çatlaklar nedeniyle boşaltıldı

  4 katlı bina oluşan çatlaklar nedeniyle boşaltıldı #1

  Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki Yalı Mahallesi Alioğlu Sokak'ta bulunan 4 katlı Özdil Apartmanı’nın 3. katında, akşam saatlerinde çatlaklar oluştu.

  "TELEFONLA ARAYARAK KURTARDIM"

  Çatlaklar nedeniyle endişelenen bina sakinlerinin ihbarı üzerine, mahalleye belediye ekipleri sevk edildi. Binada inceleme yapan belediye ekipler,i tedbir amaçlı binayı boşalttı. Bina sakinleri belediye tarafından misafirhanelere yerleştirilirken, binanın giriş kapısına ve çevresine şerit çekildi. 4 katlı binanın akıbetinin, yapılacak teknik incelemeden sonra ortaya çıkacağı öğrenildi.

  Boşaltılan binada kardeşinin evde uyuduğunu öğrenen Atilla Bahar, kardeşi Furkan Bahar’a ilk önce telefon ile ulaşmaya çalıştı. Telefona yanıt vermeyince yetkililer tarafından boşaltılan eve gelerek kardeşini uyandıran Atilla Bahar, “Ekiplerinin gelip kontrol ettiğini sonradan öğrendim. Kardeşim içeride uyuya kalmış onu kurtarmak için geldim. Kardeşim için geldim ev umurumda değil. Telefonla arayarak uyandırdım.” dedi.

  “BETON TESTİ YAPILACAK”

  Evde uyuya kalan Furkan Bahar ise, binanın çatlaklar olduğu için boşaltıldığını dile getirerek, “Zabıta geldi evin etrafını çevirdiler. Bende evden çıkacaktım ama uyuya kalmışım. Ağabeyim binanın boşaltıldığı öğrenince buraya gelerek beni uyandırdı. Binada şu anda kimse yok. Binada çatlaklar olduğu için boşaltılmış. Beton testi yapılacak, ondan sonra karar verilecekmiş. Risk altında olduğu için evi boşalttılar. Bir telaş olduğu anladım ama o ara dalmışım.” şeklinde konuştu.

  “BİNANIN HER AN YIKILMA TEHLİKESİ VAR”

  Mahalle sakinlerinden Selçuk Güven, binanın temelinin sağlam olmadığını belirterek, “Biz küçükken binanın bodrumuna inerdik, orada 1 metre su olurdu. Çocukluğumuzda binanın altında oynardık. Binanın temeli çok sağlam değildir. Binanın her an yıkılma tehlikesi var. Yıllardan beri böyle duruyor. Binayı boşaltmışlar iyi de oldu. Riskli bir bina. Yetkililer baksınlar altında yine su olabilir.” ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir