Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
702.515
0.49%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C
  Ev dekorasyonunda geometrik desenler

  Ev dekorasyonunda geometrik desenler

  Evinizin tarzını değiştirerek modernizme geçiş yapmak istiyorsanız geometrik şekilleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • 03.02.2016 - 14:41

  Modern ev dekorasyonu, son dönemde oldukça sık kullanılıyor. Sade, abartıdan uzak, keskin şekillerde mobilyalar ile desteklenmiş ve modern renklerin hakim olduğu dekorasyon tarzında; modern dünyanın yaşantı biçimi evlere de taşınmış vaziyette. Dekorasyonda son günlerin öne çıkan trendlerinden biri geometri. Evlere çoktan sızan geometri akımı, şehirli ve modern bir görünümün vazgeçilmezlerinden. Peki bu dinamik trendi uygulamak için neler yapılabilir?

  Ev dekorasyonunda geometrik desenler #1

  GEOMETRİK DESENLİ DUVAR KAĞITLARI

  Evinizde geometrik desenlerin yarattığı havayı ve modern görünümü oluşturmak istiyorsanız, bunun yapabileceğiniz en kolay uygulamalardan birisi şüphesiz duvar kağıtları olacaktır. Geometrik desenli duvar kağıdı ile evinizin duvarını da belirginleştirerek, iddialı bir dekorasyon tarzına da imza atabilirsiniz. İsterseniz renkli geometrik şekillerden oluşan bir duvar kağıdı seçerek işin içine eğlence katabilirsiniz, isterseniz de sade bir renk tercih ederek daha sakin bir ev dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

  Ev dekorasyonunda geometrik desenler #2

  GEOMETRİK ŞEKİLLİ SANDALYE YA DA RAF KULLANIN

  Çalışma köşenizde, sezonun en trend uygulamalarından birisi olan geometrik şekilli dekorasyon tarzını yaratmak için başka bir alternatif uygulama da mobilyaları geometrik desen seçmektir. Özellikle çalışma köşenizde kullandığınız sandalyenizi ya da masanızın arkasındaki duvarda bulunan rafları geometrik desenlerde seçerseniz, bu tarzı rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

  Ev dekorasyonunda geometrik desenler #3

  HALI VE YASTIKLARI RENKLENDİRİN

  Geometrik desenli halı ve yastıklara ne dersiniz. Eğer küçük ve basit adımlarla bu akımı yakalamak isterseniz halılar ve yastıklar hayat kurtarıcıdır. Siyah-beyaz renkleri başta olmak üzere pek çok seçenek bulunabilir.

  Ev dekorasyonunda geometrik desenler #4

  GEOMETRİK PERDELERLE DİNAMİK MEKANLAR OLUŞTURUN

  Geometrik desenli bir perdeyle evinizi çok daha modern ve dinamik bir hale getirebilirsiniz. Perdelerinizdeki geometrik desenleri yine geometrik formlu aksesuarlarla güçlendirerek çok daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Peki aksesuar konusunda neler yapabiliriz.

  Ev dekorasyonunda geometrik desenler #5

  GEOMETREYİ ÇALIŞMA KÖŞELERİNE TAŞIYIN

  Evinizde kendinize ait bir çalışma köşeniz varsa ve bu köşenin olabildiğince düzenli ve modern bir görünümde olmasını istiyorsanız, köşenizi geometrik bir dekorasyon tarzı ile yeniden dekore edebilirsiniz.

  Ev dekorasyonunda geometrik desenler #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir