Euro
10.1559
-0.05%
Dolar
8.6583
-0.07%
Altın
491.7
0.02%
Borsa
1.389
-0.22%
Bitcoin
377.400
-2.45%
23ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 23 C
  Ortaköy Vadisi halka açılacak

  Ortaköy Vadisi halka açılacak

  200 dönümlük Ortaköy Vadisi'nin 2 yıl içinde halkın ve İstanbul’un hizmetine sunulacağı açıklandı.
  • AA
  • 30.04.2016 - 16:13

  Ortaköy Vadisi halka açılacak #1

  Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Ortaköy Vadisi’nin 2 yıl içinde halkla buluşacağını açıkladı. Beşiktaş Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 8 Nisan’da Ortaköy Vadisinde "Barışmak" temasıyla hayata geçirilen Uluslararası Çağdaş Heykel Sempozyumu Ortaköy Vadisi'nde düzenlenen kapanış töreniyle sonlandı.

  2 YIL İÇİNDE HALKLA BULUŞACAK

  Murat Hazinedar, hiç kullanılmayan, şehrin bir parçası olduğu halde insanın ve yaşamın bir parçası olamayan bu alanı 2 yıl içinde halkla buluşturmak istediklerini ifade ederek, "Bu sene projesini bitirdik ama çevreden geçecek tünellerin viyadükleri ve bağlantı yolları nedeniyle yasal bir sorun vardı. Onu da çözeceğiz inşallah. Burayı sanat sempozyumlarının merkezi haline getireceğiz. Belki bir Ortaköy açık hava olacak ama en önemlisi buradaki yeşili koruyarak ve güçlendirerek şu doğaya hiç bina yapmadan bir proje hazırladık. Betonlaşmaya hiçbir şekilde izin vermeden 200 dönümlük bu alanı aktif yeşil alan olarak halkımızın ve İstanbul’un hizmetine sunacağız" dedi.

  BARIŞI ANLATACAKLAR

  Sempozyum kapsamında Türkiye’nin yanı sıra Brezilya, Hollanda, İtalya ve Yunanistan’dan katılan heykeltıraşlar, paslanmaz çeliklere ve mermerlere yaptıkları figürlerle barışı anlatmayı hedefliyor..

  Törende ayrıca sempozyum için eserlerini tamamlayan sanatçılara teşekkür belgesi verildi. Sanatçıların eserleri 6-15 Mayıs arasında Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali'nde sergilenecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir