Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
438.106
-0.43%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Teknomilyarderler tatil için ada satın alıyor

  Teknoloji milyarderleri, tatillerini kendi satın aldıkları adalarda geçirmeyi tercih ediyorlar.
  • 05.07.2015 - 08:47
  Teknomilyarderler tatil için ada satın alıyor

  Teknomilyarderler tatil için ada satın alıyor #1

  Biz yaz tatilinin planlamasını kış aylarında yapıp erken rezervasyonlarla daha ucuza getirmenin yollarını ararken, teknolojinin milyarderleri evleri, yatları, villalarıyla yazın tadını çıkarıyor.

  Çoğunlukla Karayipler’i tercih eden milyarderler, sadece villa ya da yat değil, ada satın alarak kafa dinliyorlar. Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in geçen yıl Havai’de 100 milyon dolara aldığı 3 bin dönüm arazisinde beyaz kumlu plaj ve şeker kamışı tarlası bulunuyor.

  LÜKS MALİKANELERİ VAR

  Microsoft’un ortağı Paul Allen da tatili nerede geçirsem diye düşünmeyenlerden. Allen’ın birçok ultra lüks inziva köşesi var. Hatta Washington eyaletinde bir adası, Havai ve Cote d’Azur’da lüks malikaneleri bulunuyor. Net serveti 9.2 milyar dolar olan Google’ın CEO’su Eric Schmidt ise 72 milyon dolarlık Oasis adlı lüks yatı ile tatilinin bir bölümünü deniz üstünde geçiriyor.

  Yatın havuzu ve geceleri disko olan bir de jimnastik salonu var. HP’nin CEO’su Meg Whitman deniz kenarı yerine dağları tercih ediyor. Colorado’dan 18 milyon dolarlık bir çiftliği bulunan Whitman parasını daha çok arazi alımında değerlendiriyor.

  HAVAİ GÖZDE TATİL BELDESİ

  Ödeme sistemi PayPal’in kurucularından Peter Thiel’in Havai’ye bağlı Maui adasında okyanus kıyısında 7 dönümlük bir arazisi var. Thiel'in, bu arazide 4 ayrı bölümden oluşan ve çevresi avlular ve havuzlarla çevrili bir evi bulunuyor. Ev için biçilen fiyat 27 milyon dolar.

  Dell’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell de Havai’yi tercih edenlerden. Michael Dell’in Yırtıcı Kuş adını verdiği malikanesi 64 milyon dolar değerinde. Virgin Group’un sahibi Richard Burton da şanına yakışır şekilde birçok gayrimenkul sahibi. Karayipler’de adası bulunan Burton, çılgın partilerin bir numaralı adresi olan 8 odalı villasında misafir ağırlıyor.

  Oracle’ın sahibi Larry Ellison Kapayipler’de Lanai Adası'nı 2012 yılında 300 milyon dolara aldı. Ellison Havai’den sıkıldığı zamanlarda Malibu sahilindeki evine gidiyor. Alibaba’nin sahibi Jack Ma ise memleketinden uzakta New York’ta bir yazlık tercih etmiş. Adirondacks Dağları'nda 113 bin 797 dönüm bir arazi satın alan Ma, bu araziye 23 milyon dolar ödemiş.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir