Euro
10.1176
0.77%
Dolar
8.5314
0.67%
Altın
494.77
0.16%
Borsa
1.432
1.27%
Bitcoin
332.350
0.45%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C
  10 yaşındaki Mehmet üzerinden Kürtler'i kışkırtıyorlar

  10 yaşındaki Mehmet üzerinden Kürtler'i kışkırtıyorlar

  Berkin Elvan'ın ölümü üzerinden yapılan propaganda bu kez de Silvan'da yaralanan Mehmet Ezer üzerinden yapılıyor. Kürtler seçim öncesi kışkırtılarak sokak terörü hortlatılmaya çalışılıyor.
  • 26.03.2014 - 10:31

  10 yaşındaki Mehmet üzerinden Kürtler i kışkırtıyorlar #1

  Gezi olayları sırasında polisin attığı gaz fişeği başına isabet edince yaralanan ve daha sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'dan sonra şimdi de Mehmet Ezer gündemde. 

  10 YAŞINDAKİ MEHMET YARALANDI

  10 yaşındaki Mehmet Ezer, Diyarbakır Silvan'da polisin attığı gaz kapsülünün başına isabet etmesiyle yaralanarak Silvan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  10 yaşındaki Mehmet üzerinden Kürtler i kışkırtıyorlar #2

  KÜRTLER'İ KIŞKIRTMAYA BAŞLADILAR

  Mehmet'in hastaneye kaldırılmasını fırsat bilenler Berkin Elvan'ın cenazesinde yaptıkları gibi sokak olaylarını kışkırtma çabasına girişti. Gezi olayları da dahil olmak üzere son 6 aydır meydana gelen sokak olaylarında yer almamayı tercih eden Kürtler, 10 yaşındaki Mehmet üzerinden tahrik edilerek sokak savaşının önü açılmaya çalışıldı. Kendileri sokağa çıkıp polisle çatışmayı göze alamayan kesimler, sokak eylemlerinde güvendikleri Kürtler'i tahrik etmek için gece boyunca Twitter'da mücadele etti. 

  10 yaşındaki Mehmet üzerinden Kürtler i kışkırtıyorlar #3

  ÖLMESİNİ İSTEYENLER BİLE VAR

  Bu sırada Mehmet'in başına gelen olayla ilgili kışkırtmalar "çocuğun ölmesini bekleme" seviyesine kadar indi. Kimileri ise Mehmet'i Twitter'da öldü göstererek tahrik seviyesini en yükseğe çekti. 

  10 yaşındaki Mehmet üzerinden Kürtler i kışkırtıyorlar #4

  SARIGÜL'DEN "SIRRI SÜREYYA ÖNDERLİ" MESAJ

  Öte yandan Mustafa Sarıgül de bir tweet atarak, "Siyasette çocukları öne sürenlere" tepki gösterdi. Sarıgül, daha sonra sildiği bu tweet'inde aynı zamanda Sırrı Süreyya Önder'e de tepki göstererek onun seçmen kitlesini etkilemeye çalıştı. "Sırrı'nın kitlesi sokak eylemcileri" algısı oluşturmaya çalışan Sarıgül, Önder'e oy vermeyi düşünen CHP tabanına da mesaj göndermiş oldu. Sarıgül'e tepki ünlü oyuncu Rıza Kocaoğlu'ndan geldi. Karadayı dizisinden tanıdığımız Kocaoğlu, "Sen istanbulda çocuğunla gidince demokrasi bayramı oluyor, Silvan'da çocuğuyla gelince öne sürmekmi oluyor" diye çıkıştı. 

  10 yaşındaki Mehmet üzerinden Kürtler i kışkırtıyorlar #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir