Dolar
6.7791
0.1018%
Euro
7.4672
0.0991%
Altın
1710.67
0.0836%
Borsa
104953.5
1.8725%
G. Altın
372.663
0.08%
Bitcoin
61747.95
-0.7354%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Azeri vekil: Türkiye için canımızı veririz

  Azeri vekil: Türkiye için canımızı veririz

  Ankara'daki terör saldırısının ardından birçok ülke taziye mesajı yayınlarken Azerbaycan'dan da destek geldi..
  • Haber Merkezi
  • 11.10.2015 - 20:12

  Azeri vekil: Türkiye için canımızı veririz

  Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Ankara'da yaşanan terör olaylarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Azerbaycan'ın, Türkiye'nin her konuda yanında olduğunu hatırlatarak, "Türkiye vatanımız kadar vatandır. Yeri geldiğinde canımızı bile kurban veririz" dedi.

  TERÖRÜ LANETLİYORUZ

  Paşayeva açıklamasında, Türkiye'de yaşanan terör olaylarını lanetlediklerini ifade ederek, Azerbaycan'ın Terörler mücadelede, Türkiye'nin yanında olduğunu hatırlattı.

  Paşayeva konuşmasına şöyle devam etti: "Bu terör olayı sadece Türkiye içinde yaşayan insanlarımızı değil, Türkiye sınırları dışında yaşan Türk Cumhuriyetlerinde yaşayan insanları da aynı derecede üzmüştür. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den başlayarak, Milletvekillerimiz, Sivil toplum kuruluşlarımız, herkes bu konuda kardeş Türkiye'nin yanındayız. ve terörü lanetliyoruz".

  "TÜRKİYE'Yİ ZAYIFLATMAYA, BÖLMEYE ÇALIŞAN DIŞ GÜÇLER VAR"

  Milletvekili Paşayeva, Türkiye'nin üzerinde oyunlar oynamak isteyen dış güçlerin olduğunu ifade ederek, "Türkiye'yi zayıflatmak isteyen güçler anlamalıdırlar ki, Türkiye sadece Türkiye vatandaşları olan insanlar için değil, Türkiye sınırları dışında olan başka Türk cumhuriyetlerinde ve toplumlarında yaşayan milyonlarca insan içinde vatanımız kadar vatandır" dedi.

  GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTEMİYORLAR

  Paşayeva konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye'yi bölmek isteyen dış güçlerin tüm derdi, Türkiye güçlenmesin, Türkiye'yi zayıflatsınlar, Türkiye'yi o bölgede istedikleri gibi istedikleri yöne çevirebilsinler. Zayıf bir Türkiye istiyorlar, güçlenen bir Türkiye olmasını istemiyorlar. Türkiye'yi zayıflatmak isteyen iç ve dış güçler birleşmiş durumda. Bunun acısını insanlar çekiyor. Bunların ruhu kandan besleniyor. Bu güçler istedikleri amaca ulaşamayacaklar. Bu terörü yapanlar yaptıklarının hesabını verecekler.

  Görüş Bildir